HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

W tradycji polskiej, związanej z dniami poprzedzającymi Boże  Narodzenie, ważne miejsce zajmują jasełka oraz kolędowanie w miejscach pracy, czy w grupach formacyjnych lub terapeutycznych. Są one okazją do aktualizacji orędzia, które przynosi Zbawiciel i budowania więzi opartej na wierze. 

Ograniczenia epidemiczne sprawiły, że tegoroczne „jasełka” w Szkole Podstawowej w Wielgusie przygotowali 5 i 6 latkowie, a ich występ był transmitowany online. Z ogromnym zaangażowaniem i ciepłem przybliżyli nam radosną nowinę o Jezusie – Bogu z nami. Oglądając ich grę, należy docenić pracę, jaką wykonały ich opiekunki, Panie Danuta Kołacz i Elżbieta Kasza. Całość jasełek można zobaczyć na stronie internetowej szkoły.
Inny wymiar miało spotkanie opłatkowe w Domu Senior Plus w Gorzkowie. Do wieczerzy wigilijnej połączonej z  kolędowaniem zasiedli jego domownicy i ich opiekunowie. Wspólne życzenia oraz ucztowanie, poprzedził obrzęd Komunii świętej. W radosnej i pełnej żywiołowego śpiewu kolęd atmosferze czuć było rodzinną więź łączącą mieszkańców oraz pracowników, a także głęboko zakorzenioną tradycję opartą na wierze. 
Oby i w naszych domach nie zabrakło głoszenia Dobrej Nowiny i budowania wspólnoty. 

 


 

Podziel się ze znajomymi!