XI NIEDZIELA ZWYKŁA
17.06.2018 r.

1. . Przeżywamy w liturgii.
    ● w czwartek – św. Alojzego Gonzagi
    ● w niedzielę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i udział w II Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka organizowanym na boisku „Jawornika”.
  3. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów Matki Bożej w Czernej oraz bł. Salomei na Grodzisku w sobotę 23.06. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o g. 7.00.
  4. Do wtorku 19.06 włącznie, w ramach akcji „Zbieram i pomagam”, trwać będzie zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny składamy na podwórku plebanii.
  5. W czwartek 21.06 z racji zakończenia roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o g. 18.00. Spowiedź od g. 17.30.
  6. Zapraszamy na próbę orkiestry w domu parafialnym w piątek 22.06 o g. 19.00.
  7. W niedzielę 24.06 o g. 17.00 kolejne spotkanie filmowo-ewangelizacyjne.
  8. W związku z wejściem w życie „Dekretu Ogólnego KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim” informujemy, że w kancelarii parafialnej będą obowiązywały zasady takie jak w innych instytucjach publicznych. Interesanci powinny posiadać przy sobie dowód tożsamości. Natomiast osoby trzecie nie mogą występować w sprawach, które ich bezpośrednio nie dotyczą. Szczegóły w gablocie i na stronie.
  9. Dziękujemy za sprzątanie i przystrojenie kościoła: Wiesława Gorgoń, Lucyna Ściupider, Ewa Grzywna, Elżbieta Kasza, Wioleta Kowalska, Zofia Niedźwiedź. W sobotę 16.06 na g. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Donatkowic od państwa Gorgoniów do państwa Dąbrowskich.
  10. Od 1.07 ruszają zapisy na VI Pielgrzymkę Rowerową Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę w dniach 20-23.08.2018 r. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
  11. Biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęca do podjęcia 100 dni abstynencji z okazji 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Chętnych prosimy o wpisy do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia
składamy życzenia Bożego błogosławieństwa
oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty, patronki naszej parafii.

Podziel się ze znajomymi!