XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

● w środę – św. Jadwigi Śląskiej
    ● w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    ● w piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty – patrona służby zdrowia
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W tym tygodniu modlimy się za mieszkańców: pn. Wielgusa, wt. Wojsławic, śr. Chruszczyny M, cz. Chruszczyny W., pt. Donatkowic, sb. Gorzkowa, a w niedzielę w intencjach złożonych do koszyka przy ołtarzu Matki Bożej. Dziękujemy za dość liczny udział w nabożeństwach.
  3. Dziś z racji XIX Dnia Papieskiego możemy, ofiarami składanymi do puszek, wesprzeć stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  4. 15 października obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego, gdyż tyle trwa ciąża liczona od 1 stycznia. Dlatego w najbliższy wtorek zapraszamy na g. 16.45 na modlitwę przy pomniku Dzieci Utraconych na Skwerze Pamięci.
  5. Z okazji Święta Edukacji Narodowej zapraszamy uczących i emerytowanych Nauczycieli oraz Wychowawców na Mszę św. w ich intencji, we wtorek na g. 18.00, a potem na spotkanie w domu parafialnym.
  6. W celu uporządkowaniu cmentarza przed uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o pomoc mieszkańców Stojanowic i Wielgusa w sobotę 19.10 od g. 10.00.
  7. Od przyszłej niedzieli przeżywać będziemy Tydzień Misyjny. W tym dniu taca będzie przeznaczona na dzieła misyjne Kościoła.
  8. Na utrzymanie WSD w Kielcach ofiarowano: a/ z Kaczkowic – 2 w. ziemniaki, 5 w. zboża i 294 zł, zbierali: Bogusław Sekunda, Rajmund Słupik, Andrzej Świątek oraz Marian Wojtasik; b/ z Chruszczyny M. – 50 zł, anonimowa osoba; c/ z Wojsławic Koziarni – 8 w. zboża, 2 w. ziemniaki i 840 zł, zbierali: Mirosław i Zbigniew Kurowscy oraz Krzysztof Nowak; d/ z Gorzkowa – 4 w. zboża, 1 w. ziemniaki i 840 zł, zbierali: Ewa i Włodzimierz Maj; e/ – z Wielgusa – 3 w. zboża i 1 w. ziemniaków, zebrały dwie rodziny; f/ – z Nagórzanek – 1 w. ziemniaki i 430 zł; zbierał Józef Marzec oraz Rafał Sowiński. Bóg zapłać ofiarodawcom za hojne dary, a zbierającym za pomoc. Jeszcze tylko jutro rano można dowieźć dary.
  9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i kwiaty: Maria Percik, Kazimiera Ćwikła, Zofia Klimek, Andżelika Fluder, Emilia i Stefan Nowak. W sobotę 12.10 na g. 9.00 prosimy rodziny z Wojsławic od państwa Skalskich do państwa Dorozów. Sylwii Nowak za kolejny wazon, a za sadzonki świerków panu
  10. Od dziś przyjmujemy na wypominki.
  11. Dziękujemy za dotychczasowe włączenie się w inicjatywę zbierania nakrętek dla pani Ani Dąbrowskiej z Łyczakowa. Liczymy na dalszą pomoc.
  12. Są do nabycia w zakrystii kalendarze na 2020 r. Można je obejrzeć przy ołtarzu Matki Bożej. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, również tej dla dzieci.
Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia
Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty.

Podziel się ze znajomymi!