II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W liturgii:
    ● we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
    ● w czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  2. W poniedziałek 18.01 rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pamiętajmy w codziennej modlitwie o tej intencji.
  3. Dziękujemy za spotkania, modlitwę i ofiary podczas odbytej wizyty duszpasterskiej. W tym tygodniu odwiedzimy z Bożym błogosławieństwem:
    Wt. 19.01 – od g. 14.00 – jeden ksiądz Chruszczyna Wielka Gaje od państwa Marców do pani Bernadety Wiśniewskiej, a drugi Chruszczyna Wielka Gościniec od pana Karcza do państwa Mirowskich
    Śr. 20.01 – od g. 14.00 – Łyczaków jeden ksiądz od państwa Nawrotów i dalej od państwa Rogalów do państwa Koziełów, a drugi od państwa Spiechów do państwa Makiełów
    Cz. 21.01 – od g. 14.00 – Wizyta na zgłoszenie dla tych rodzin, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chciałyby modlić się w swych domach o Boże błogosławieństwo. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii.
    Spotkania kolędowe odbywają się w czworakiej formule: 1/ w domu, na zaproszenie, 2/ przed domem z mieszkańcami, 3/ kapłan modli się przed domem i błogosławi rodzinę obecną w domu, 4/ modlitwa samego kapłana za dom. Podczas spotkań w domach prosimy o używanie maseczek. Spotkania kolędowe ograniczamy do dłuższej modlitwy i błogosławieństwa, bez rozmów duszpasterskich, czy poczęstunków. Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na drugi etap remontu ołtarza Matki Bożej oraz sufitu w prezbiterium. Niech będą one proporcjonalne do zamożności rodziny.
  4. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII zapraszamy z rodzicami na comiesięczne spotkanie formacyjne w czwartek 21.01 na g. 18.00 do kościoła.
  5. Wieczór ewangelizacyjno-filmowy będzie w przyszłą niedzielę o g. 17.00.
  6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i ofiarę: Bożena Dąbrowska, Barbara i Katarzyna Pawińskie, Elżbieta Jara. W sobotę 23.01 na g. 9.00 zapraszamy rodziny z Donatkowic od państwa Niedźwiedź do pana Stanisława Oleksego.
  7. Bóg zapłać za 920 zł złożone dla pani Lidii Michty na operację kręgosłupa.
  8. Biskup Jan Piotrowski prosi nas o modlitwę i pomoc dla mieszkańców Chorwacji w przyszłą niedzielę. Całość komunikatu w gablocie i na stronie parafii.

>>>KOMUNIKAT<<<

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty.

MODLITWA O ZAPRZESTANIE

ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał.
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święta Małgorzato – módl się za nami!
Święty Sebastianie – módl się za nami!
Święta Rochu – módl się za nami!
Święta Rito – módl się za nami!
Święta Rozalio – módl się za nami!
Święty Antoni – módl się za nami!

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
– zmiłuj się nad nami!
Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!
Od nagłej i niespodziewanej śmierci – zachowaj nas, Panie!
My grzeszni, Ciebie Boga prosimy – wysłuchaj nas, Panie!

Podziel się ze znajomymi!