XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
27.09.2020 r.

1. Przeżywamy w liturgii
    ● w poniedziałek – św. Wacława, męczennika
    ● we wtorek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała. To dzień imienin naszego Księdza Michała
    ● w środę – św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła
    ● w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
    I czwartek miesiąca, módlmy się w intencji powołań.
    ● w piątek – św. Aniołów Stróżów. I piątek miesiąca. Spowiedź i adoracja od
    g. 16.00. Od g. 8.00 odwiedzimy z posługą chorych, ale tylko potwierdzonych przez zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii. W tym dniu wspieramy ofiarami misjonarzy.
    ● w sobotę – I sobota miesiąca. O g. 19.30 nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Intencja zbiorowa.
    ● w niedzielę – I niedziela miesiąca, o g. 11.20 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.  Pamiętajmy o intencji modlitewnej papieża Franciszka na październik: Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.
  2. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele po Mszy św. o g. 16.00, a w dni powszednie po Mszy św. o g. 17.00. Przyjdźmy na nabożeństwo choć raz w tym miesiącu, a w domach podejmijmy codziennie modlitwę chociaż jedną tajemnicą różańca. Przed kościołem można nabyć różańce na rękę, by łatwiej było podjąć tę modlitwę. W tym tygodniu będziemy się modlić za mieszkańców: cz. Chruszczyny M., pt. Chruszczyny W., sb. Donatkowic. Do koszyka przy ołtarzu Matki Bożej możemy składać kartki z napisanymi prośbami lub podziękowaniami. W tych intencjach będziemy się modlić na niedzielnym nabożeństwie różańcowym.
  3. Prosimy o przeprowadzenie w wioskach zbiórki płodów rolnych oraz ofiar na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego. Płody prosimy składać w stodole.
  4. Spotkanie formacyjne dla rodziców pragnących ochrzcić dziecko będzie w piątek 2.10 o g. 19.00 w domu parafialnym.
  5. Ze względu na ogłoszoną w Piekoszowie strefę żółtą, pielgrzymka Kół Żywego Różańca zostaje odwołana.
  6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy z rodzicami w niedzielę 4.10 na g. 16.00 na Mszę św. z poświęceniem różańców i nabożeństwo różańcowe.
  7. W tym tygodniu nie będzie spotkania w grupach z kandydatami do bierzmowania. Natomiast zapraszamy ich wszystkich na spotkanie w sobotę o godz.8.00.
  8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i kwiaty: Maria Mastyna, Henryka Gandera, Magda Gandera, Anna Bojko, Łukasz Bojko, Magdalena Bucha, Krystyna Kielian, Maria Żywczyk, Stanisława Parada. Zakupiono kwiaty, oraz zebrano składkę na środki czystości. Dziękujemy Pani Marii Mastyna za dodatkowe kwiaty.
    W sobotę 03.10 na g. 9.00 zapraszamy rodziny z Gorzkowa od państwa Tetelów do państwa Karcz.
  9. Dziękujemy mieszkańcom Chruszczyny Wielkiej za opiekę nad grobem kapłańskim. W rozpoczętym kwartale prosimy o opiekę Szkołę w Wielgusie.
  10. W minionym tygodniu sakrament Chrztu przyjęła Lena Zofia Kula, a odeszli do Pana Wojciech Boryka z Chruszczyny W.
  11. W minionym tygodniu udało nam się wykonać kolejną część ogrodzenia cmentarza, za co dziękujemy panom Piotrowi i Bartłomiejowi Dąbrowskim, a panu Zbigniewowi Grzywnie za wykonane prace ziemne na cmentarzu, a także zaaranżować nową oprawę i umiejscowienie kropielnicy, za co dziękujemy panu Pawłowi Wachlerowi z pomocnikami.
  12.  Zgodnie z prośbą bpa Jana Piotrowskiego możemy po mszy wesprzeć, ofiarami składanymi do puszek, pokrzywdzonych w trakcie pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.
  13. Msza św. w intencji świętującego we wtorek ks. Michała, wraz z życzeniami, odprawiona zostanie w niedzielę 04.10 o g. 10.00.
  14. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty.

MODLITWA O ZAPRZESTANIE

ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał.
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święta Małgorzato – módl się za nami!
Święty Sebastianie – módl się za nami!
Święta Rochu – módl się za nami!
Święta Rito – módl się za nami!
Święta Rozalio – módl się za nami!
Święty Antoni – módl się za nami!

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
– zmiłuj się nad nami!
Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!
Od nagłej i niespodziewanej śmierci – zachowaj nas, Panie!
My grzeszni, Ciebie Boga prosimy – wysłuchaj nas, Panie!

Podziel się ze znajomymi!