III NIEDZIELA WIELKANOCNA
15.04.2018 r.

1. Przeżywamy w liturgii
    • w środę – 20 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Mariana Florczyka. W związku z tym Biskup Ordynariusz napisał: W dniu jubileuszu dziękujmy Bogu za wszelkie łaski, które spłynęły na naszą diecezję przez posługę Księdza Biskupa. Jednocześnie zachęcam do tego, abyśmy pamiętali o Dostojnym Jubilacie w Eucharystii i naszych serdecznych modlitwach. Niech Bóg obdarza Księdza Biskupa Mariana zdrowiem i wszelkimi łaskami potrzebnymi do owocnego posługiwania w Kościele.
  2. W przeżywanym Tygodniu Biblijnym podejmijmy lekturę Pisma świętego według zaproponowanych tekstów. Jeśli w domu nie ma Biblii, to można ją nabyć w zakrystii.
  3. Zgodnie z zapowiedzią pragniemy rozwijać posługę naszego chóru. Dlatego nasz organista, pan Grzegorz, zaprasza członów chóru i chętnych posiadających zdolności wokalne na próbę, w przyszłą niedzielę 22.04 po mszy o g. 10.00 do sali parafialnej.
  4. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w niedzielę 29.04 o g. 17.00. Prosimy radnych o zarezerwowanie terminu i obecność.
  5. Do koszyka przed ołtarzem możemy składać skarbonki z jałmużną wielkopostną.
  6. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na środki czystości mieszkańcom Stojanowic: Maria Góra, Grażyna Biedak, Grażyna Miarka, Zdzisława Kupiec. W sobotę na g. 9.00 zapraszamy rodziny z Kaczkowic od państwa Bieniasów do państwa Bielów.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone na tuje.
  8. Informujemy, że odpłatne badania USG będą wykonywane w Przychodni Rejonowej przy ul. Szkolnej w Kazimierzy W. 25.04 od g. 8.00. Szczegóły na afiszu.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Henryk Zmarzły z Plechowa i Stanisław Bienias z Kaczkowic.
  10. Litanią do św. Małgorzaty prośmy Boga za jej przyczyną o błogosławieństwo w pracach polowych, o deszcz, o pojednanie z Bogiem dla grzeszników i zagubionych, o przyjęcie sakramentu małżeństwa dla par żyjących bez ślubu, o wyzwolenie z nałogu pijaństwa i pokój w rodzinach, o łaskę dobrej śmierci oraz w intencjach serca.

Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia
składamy życzenia Bożego błogosławieństwa
oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty, patronki naszej parafii.

Podziel się ze znajomymi!