Podziel się ze znajomymi!

II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017 r.

1. Wspominamy w liturgii:
    ● w środę – św. Łucji
    ● w czwartek – św. Jana od Krzyża
  2. Z racji przeżywanego dziś Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie wesprzyjmy żyjących tam chrześcijan ofiarami składanymi do puszek.
  3. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom pomóżmy w dożywianiu dzieci z rodzin ubogich. Niech składana ofiara wystarczy przynajmniej na jeden obiad.
  4. Roraty odprawiane są w poniedziałki, środy i soboty o g. 6.30 (przed o g. 6.15 śpiewane są „Godzinki”), a we wtorki, czwartki i piątki o g. 16.00.
  5. Piątek, sobota i niedziela to czas rekolekcji adwentowych prowadzonych przez ks. Marcina Rokitę. Przez słuchanie nauk, modlitwę oraz spowiedź, odnówmy nasze serca na przyjście ZBAWICIELA. Niech będzie to czas dany Bogu i sobie.
    – W piątek msze św. o g. 9.00, 12.00 i 17.00 i o g. 19.30 spotkanie modlitewne.
    – W sobotę msze św. o g. 6.30, 9.00, 12.00 i 17.00. Dla dzieci nauka o g. 11.30 w domu parafialnym. Spowiedź 8.30-10, 11-12.30 i 16-17.15 i o g. 19.30 spotkanie modlitewne. Rachunek sumienia róbmy korzystając z książeczki do nabożeństwa.
    – W niedzielę msze św. jak zwykle. Dla młodzieży nauka po mszy św. o g. 10.00 w domu parafialnym i o 19.30 spotkanie modlitewne.
  6. Wpisujmy się do „Księgi Trzeźwości” wspierając tym darem osoby uzależnione.
  7. Za tydzień, na mszy św. o g. 10.00, młodzież z II klasy gimnazjum złoży deklaracje rozpoczęcia przygotowania do Bierzmowania. Otoczmy ich naszą modlitwą.
  8. Zaproszeni jesteśmy w przyszłą niedzielę 17.12, na g. 15.00, do hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego na Koncert Kolęd i Pastorałek połączony z gminną Wigilią. Wstęp wolny. Szczegóły w gablocie.
  9. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi o zainteresowanie się rolników organizowaną konferencją i spisem zwierząt. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  10. W sobotę 20.01 weźmy udział w pielgrzymce na Święty Krzyż, połączonej z udziałem o g. 18.00 w koncercie kolęd „Betlejem w Kielcach” i składaniem życzeń w Hali Legionów. Koszt przejazdu i biletów 65 zł. Zapisy z wpłatą 30 zł zaliczki w zakrystii. Jest 56 miejsc. Więcej o koncercie na stronie www.betlejemwpolsce.pl
  11. Dziękujemy za sprzątanie i przystrojenie kościoła: Wanda Bucka, Zofia Nowak, Kazimierz Kowalski. W sobotę 16.12 na g. 13.00 prosimy do sprzątania osoby z Plechówki od państwa Gibułów do pani Edyty Lis.
  12. Zachęcamy do nabycia kalendarzy, książki „Wszystko o Eucharystii” oraz prasy, w tym nowego numeru „Promyczka Dobra” z filmem na CD.

Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia
składamy życzenia Bożego błogosławieństwa
oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty, patronki naszej parafii.

Podziel się ze znajomymi!