Podziel się ze znajomymi!

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2017 r.

1. Wspominamy w liturgii:
    w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej, 39. rocznica wyboru św. Jana Pawła II
    ● we wtorek –św. Ignacego Antiocheńskiego
    ● w środę – św. Łukasza, pamiętajmy w modlitwie o pracownikach służby zdrowia. W tym dniu jest też comiesięczne czuwanie w sanktuarium bł. Karoliny. Skorzystajmy z tej propozycji.
    ● w piątek – św. Jana Kantego
    ● w sobotę – bł. Jakuba Strzemię
    ● w niedzielę – św. Jana Pawła II, na mszy o g. 10 poświęcimy otrzymany obraz z jego podobizną
  2. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy do puszek 542 zł. Bóg zapłać za ten hojny dar.
  3. W tym tygodniu na nabożeństwie różańcowym będziemy się modlić za mieszkańców: pon. Wojsławic, wt. Chruszczyny M., śr. Chruszczyny W., czw. Donatkowic, pt. Gorzkowa i sb. Kaczkowic.
  4. Ks. Bp Jan Piotrowski prosi nas o wsparcie dziś ofiarami złożonymi do puszek ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku. Komunikat Księdza Biskupa w gablocie.
  5. W sali domu parafialnego przyjmujemy na wypominki. Zachęcamy do polecania naszych zmarłych nie tylko w wypominkach rocznych, ale również jednorazowych.
  6. W przyszłą niedzielę 22.10 po mszy o g. 10.00 zapraszamy bierzmowanych z rodzicami na spotkanie w domu parafialnym.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zakupione środki czystości: Marta Kolarz, Katarzyna Jaros, Karolina Porębska, Barbara Dąbrowska, Regina Sagan, Grzegorz Badoń, a nowożeńcom za kwiaty. W sobotę 14.10 na g. 9.00 prosimy do sprzątania osoby z Chruszczyny Wielkiej od państwa Zapartów do państwa Nawrotów.
  8. W tym tygodniu ofiary i płody rolne na WSD w Kielcach złożyli: 2 w. zboża, 2 w. kukurydzy i 50 zł – państwo: Staniszewscy z Donatkowic, Cichy z Plechowa i Żabiccy ze Stojanowic. Zebrane płody i ofiary zostały przekazane w piątek do Seminarium, za co Ksiądz Rektor serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom.
  9. Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych zadbajmy o porządek na naszych grobach i wyrzucanie śmieci tylko do wybudowanego śmietnika według zaproponowanej segregacji. Nie rzucajmy tam pustych baniaków po wodzie. Warto też przemyśleć kupowanie samych wkładów, a nie całych zniczy. W celu uporządkowaniu wspólnej części cmentarza prosimy o pomoc mieszkańców Nagórzanek i Plechówki w sobotę 21.10 od g. 10.00. Prosimy o przyniesienie: nożyc, haczek, siekierki i piły spalinowej.
  10. Czas Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, to okazja do ofiarowania zmarłym daru odpustu zupełnego. Pojednajmy się z Bogiem, by być w tym czasie w stanie łaski uświęcającej. W tym celu ogłaszamy dodatkową spowiedź we wtorek 31.10 od g. 16.00.
  11. W zakrystii są kalendarze: Maryjny – 6 zł, Misyjny – 8 zł i Kalendarz Rolniczy – 27 zł
  12. Próba orkiestry w sobotę 21.10 o g. 19.00.
  13. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zatrzymującej zabijanie chorych nienarodzonych dzieci. Potrzebny będzie PESEL.
  14. W minionym tygodniu sakrament Małżeństwa zawarli: Przemysław i Iwona Jastrząb.

Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia
składamy życzenia Bożego błogosławieństwa
oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty, patronki naszej parafii.

Podziel się ze znajomymi!