I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2018 r.

1. Wspominamy w liturgii:
    ● w czwartek – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła
  2. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o g. 16.30 lub 18.00, w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 15.30 oraz podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji parafii w wylosowany dzień powszedni, akcji Skarbonka Miłosierdzia i składania ofiar na kwiaty do Grobu Bożego do skarbony na filarze.
  3. Dziękujemy ponad 100 osobom za adorację w ramach Nabożeństwa czterdziestogodzinnego w intencji owocnego przeżycia Wielkiego Postu dla parafii.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Możemy ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć kościelne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Komunikat w tym temacie skierował do nas Biskup Jan Piotrowski. Pasterz naszej diecezji prosi również o podjęcie modlitwy i postu w piątek 23.02 w intencji pokoju na święcie, a szczególnie w Kongu i Południowym Sudanie. Oba komunikaty wywieszone są w gablocie.
  5. Dziękujemy za sprzątanie i przystrojenie kościoła: Krystyna Kielian, Beata Mastyna, Helena Fluder. W sobotę 24.02 na g. 9.00 prosimy do sprzątania osoby z Gorzkowa od państwa Ćwikłów do państwa Nowaków.
  6. W minionym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Leszek Nowak.
  7. Jest nowy numer „Małego Gościa”.

Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia
składamy życzenia Bożego błogosławieństwa
oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty, patronki naszej parafii.

Podziel się ze znajomymi!