II NIEDZIELA ADWENTU – 9.12.2018 r.

1. Przeżywamy w liturgii:
    ● w czwartek – św. Łucji
    ● w piątek – św. Jana od Krzyża

2. Roraty odprawiane są w poniedziałki, środy i soboty o g. 6.30, z „Godzinkami” o g. 6.15 i we wtorki, czwartki i piątki o g. 17.00.

3. Bóg zapłać za dar na leczenie Kamila w kwocie 1248 zł. Dziś w Dniu Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie możemy wesprzeć żyjących tam chrześcijan ofiarami składanymi do puszek.

4. Piątek, sobota i niedziela to czas rekolekcji adwentowych prowadzonych przez ks. Witolda Janochę. Przez słuchanie nauk, modlitwę oraz spowiedź, odnówmy nasze serca na przyjście ZBAWICIELA. Niech będzie to czas dany Bogu i sobie.
    – W piątek msze św. o g. 9.00, 12.00 i 17.00 i o g. 19.30 spotkanie modlitewne.
    – W sobotę msze św. o g. 6.30, 9.00, 12.00 i 17.00. Dla dzieci nauka o g. 11.30 w domu parafialnym. Spowiedź 8.45-10.00, 11.00-12.30 i 16.00-17.15 i o g. 19.30 spotkanie modlitewne. Rachunek sumienia róbmy z książeczki do nabożeństwa.
    – W niedzielę msze św. jak zwykle. Dla młodzieży nauka po mszy św. o g. 10.00 w domu parafialnym i o 17.00 wieczór filmowo-ewangelizacyjny. Plan w gablocie.

5. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy pomóżmy w dożywianiu dzieci.

6. Wpisujmy się do „Księgi Trzeźwości”, wspierając tym darem osoby uzależnione.

7. Za tydzień 16.12, na mszy św. o g. 10.00, młodzież z klasy VIII złoży deklaracje rozpoczęcia przygotowania do Bierzmowania. Otoczmy ich naszą modlitwą. Po mszy będą spotkania dla rodziców obu grup kandydatów do Bierzmowania.

8. Zaproszeni jesteśmy w przyszłą niedzielę 16.12, na g. 16.00, do hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego na Koncert Kolęd i Pastorałek połączony z gminną Wigilią. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

9. Pan Robert roznosić będzie opłatki od 10 do 17 w następującym porządku: pon. Krzyszkowice od lasu, wt. Plechów od Peperówki, śr. Wojsławice Koziarnia, czw. Donatkowice od Gorzkowa. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg za płać za zrozumienie i już złożone ofiary.

10. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i ofiarę: Danuta Wojtal, Agata Bucka, Elżbieta Kurandy. W sobotę 15.12 na g. 13.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Chruszczyny Wielkiej od pana Tadeusza Kozła do państwa Kołodziejów.

11. Ruch Światło-Życie zaprasza w ferie dzieci i młodzież na rekolekcje ewangelizacyjne do ośrodka rekolekcyjnego w Dębnie k/ Bodzentyna. Terminy i koszt w gablocie. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

12. W zakrystii przyjmujemy zapisy na płytę DVD z uroczystości 5 rocznicy śmierci ks. Andrzeja Biernackiego.

Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia
Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty.

RORATY

6:30 – PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, SOBOTA
17:00 – WTOREK, CZWARTEK, PIĄTEK

ŚWIECA = OBIAD

PODARUJMY DZIECIOM OBFITY POSIŁEK

Podziel się ze znajomymi!