PARAFIALNE KOLĘDOWANIE

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest w Polsce od kilku lat dniem, w którym odbywają się liczne orszaki Trzech Króli połączone ze wspólnym kolędowaniem.
Włączając się w tę piękną tradycję, zorganizowaliśmy i w naszej świątyni, w sobotę 6 stycznia, wieczór kolęd. Po Eucharystii zgromadzeni wysłuchali najpierw programu przygotowanego przez dzieci i młodzież pod dyrekcją pana Grzegorza Krawczuka, naszego organisty. Różnorodność repertuaru i aranżacji zrobiła spore wrażenie na słuchaczach, którzy nie szczędzili braw i sami włączyli się w śpiew przy dwóch kolędach. Kolejnymi grupami, które ubogaciły zebranych śpiewem kolęd i pastorałek, były: Członkinie Koła Gospodyń z Plechowa z towarzyszącym i trio muzycznym, Członkinie Koła Gospodyń z mieszkańcami z Chruszczyny Wielkiej oraz mieszkańcy Kaczkowic. Każda z tych grup wykonała po dwa utwory. Równocześnie do popisów wokalnych i muzycznych odbył się konkurs na najpiękniejsze korony przy gotowane przez ponad 20 dzieci. Całość wieczoru zakończył konkurs „Zgadnij jaka to kolęda?” i wspólne wykonanie „Wśród nocnej ciszy” przez wszystkich zebranych.
Dziękujemy wszystkim artystom, uczestnikom konkursów oraz rodzicom małych dzieci i wszystkim przybyłym, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę tego spotkania.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ