V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17.04.2024 r.

1. W liturgii przeżywamy:
    ● w niedzielę – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O g. 10 rozpoczęcie będzie przed świątynią i procesja do kościoła.
  2. Do chorych udamy się ze spowiedzią i Komunią św. świąteczną w piątek 22.03 od g. 8.00. Prosimy o zgłaszanie osób, do których nie jeździmy w pierwsze piątki.
  3. Włączmy się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20”, w kościele lub domu, w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
  4. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Małgorzaty połączone z adoracją Krzyża w piątek 22.03 na g. 18.30. Szczególnie zapraszamy rodziny, które w ostatnim czasie nawiedziła nasza Patronka w swych relikwiach.
  5. Noc Konfesjonałów będzie w sobotę 23.03 w godz. od 19.00 do 22.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy W.. Pojednajmy się z Bogiem w tym czasie łaski.
  6. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy z rodzicami w niedzielę 24.03 na mszę o g. 10.00, a po niej na spotkanie formacyjne.
  7. Delegacja naszej parafii przywiozła w środę relikwie bł. Rodziny Ulmów, które otrzymaliśmy w trakcie Pielgrzymki pokutnej do Przemyśla. Cieszy obecność relikwii błogosławionych męczenników, które wprowadzimy po Wielkanocy.
  8. Wykonane zostały i zawieszone w nawie Matki Bożej gabloty na wota dziękczynne. Doświadczając łask otrzymanych za przyczyną Bogarodzicy, wyraźmy to przynosząc różnorakie wota i precjoza, będące znakiem naszej wdzięczności.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: Marzena i Julia Stępień. W sobotę 23.03 na g. 9.00 prosimy do sprzątania rodziny z Łyczakowa od państwa Nowaków do państwa Król. Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do przeżycia wizytacji kanonicznej:
    – za porządki dziękujemy: Robert Sokołowski, Zdzisław Żabicki, Robert Rejdak, Elżbiecie Jarze, paniom z Parafialnego Zespołu Caritas, rodzicom bierzmowanych;
    – za wystrój kościoła oraz kwiaty dziękujemy: rodzicom bierzmowanych, Małgorzacie Sobieraj, Stanisławowi Puchale i Ewie Tymcik;
    – za oprawę liturgiczną dziękujemy: ks. Michałowi, panom Grzegorzowi Krawczukowi i Robertowi Sokołowskiemu, pani Danucie Kołacz, ministrantom i czytającym, dzieciom oraz chórowi;
    – za dar ołtarza w postaci świec z lichtarzami do relikwiarzy i odnowę naczyń do Chrztu dziękujemy rodzicom kandydatów bierzmowanych.
  10. Dziękujemy za ofiary na prace przy dzwonnicy w kwocie 150 zł oraz mieszkańcom Gorzkowa i indywidualnym osobom za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Prosimy jeszcze o ofiary na te cele.
  11. Wesprzyjmy terapię Adasia Kurpika z Krzyszkowic, przez nabycie palm przygotowanych przez Parafialny Zespół Caritas oraz ozdób z Domu Senior Plus. Niech dar naszego serca będzie szczodry i pomoże mu w nabywaniu sił i zdolności.
  12. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia Bożego

FRAGMENT PISMA ŚW.
DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Z 6 rozdziału Ewangelii według św. Mateusza
17.03.2024
5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. 7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: 9 Ojcze nasz, ….
Rozważ na modlitwie ten tekst według podanych wskazówek oraz odpowiedz sobie potem na poniższe pytania.
Do czego Jezus nas zachęca, a przed czym przestrzega w tym fragmencie?
Jak rozmawiasz z Bogiem, o czym Mu mówisz?
Gdzie jak lubisz się modlić? Co jest twoją „izdebką”?
Po co mamy się modlić?
Jakiej relacji do Boga uczy nas modlitwa „Ojcze nasz”?

MODLITWA O ZAPRZESTANIE

ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał.
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święta Małgorzato – módl się za nami!
Święty Sebastianie – módl się za nami!
Święta Rochu – módl się za nami!
Święta Rito – módl się za nami!
Święta Rozalio – módl się za nami!
Święty Antoni – módl się za nami!

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
– zmiłuj się nad nami!
Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!
Od nagłej i niespodziewanej śmierci – zachowaj nas, Panie!
My grzeszni, Ciebie Boga prosimy – wysłuchaj nas, Panie!