IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024 r.

1. W liturgii przeżywamy:
    ● we wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i m., głównego patrona Polski.
    ● w czwartek – Święto św. Marka, ewangelisty

2. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. W modlitwie rodzinnej polecajmy Bogu tę intencję.

3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców będzie w niedzielę 28.04 po mszy o g. 10.00.

4. Zapraszamy na nocne czuwanie przed obrazem Maryi, Pani Jasnogórskiej z 4 na 5.05. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o g. 15. Czuwanie od g. 20.00 do 2.00.

5. Zapraszamy dzieci od klasy IV do VIII na Rekolekcje oazowe w Krościenku nad Dunajcem od 28.06 do 14.07. Koszt 2000 zł. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę: Anna, Wiktoria i Kacper Cichy, ofiarę: Jolanta Kulesza. W sobotę 27.04 na g. 9.00 zapraszamy rodziny z Plechowa od państwa Józefczyków i pani Doroty Kumur do pana Tadeusza Kowalskiego.

7. Dziękujemy za 200 zł na prace przy dzwonnicy oraz 3000 zł na odnowienie II stacji Drogi krzyżowej, ofiarowane przez pragnące zachować anonimowość małżeństwo.

8. Dziś ostatni dzień kwietniowej składki na program „Rodzina Rodzinie”.

9. W kontekście cieplejszych miesięcy prosimy o zwrócenie uwagi na:
    – godziwość stroju dostosowanego do powagi liturgii,
    – wchodzenie do kościoła na chwilę modlitwy przed Eucharystią lub po niej, tych osób, które z różnych względów przeżywają ją na zewnątrz świątyni

10. Przypominamy o przykazaniach kościelnych wzywających, by: Przynajmniej raz w roku spowiadać się i przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym Komunię świętą przyjąć. Jak dbamy o ich wypełnienie?
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty. Wśród nich jest Pan Grzegorz Krawczuk, nasz organista. Dziękujemy mu za posługę i zapewniamy o modlitwie w jego intencji.

FRAGMENT PISMA ŚW.
DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Z 1 i 2 rozdziału 1 Listu św. Jana Apostoła
21.04.2024
8 Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. 9 Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, Bóg jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. 10 Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego nauki. 1 Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet kto zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca – Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. 2 On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, i nie tylko nasze, lecz również za grzechy całego świata. Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. 4 Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy.
Rozważ na modlitwie ten tekst według podanych wskazówek oraz odpowiedz sobie potem na poniższe pytania.
Co Cię zastanowiło w tym tekście?
Dlaczego jest nam trudno przyznać się do grzechu?
Jakie są skutki okłamywania się?
Co należy zrobić, gdy ulegniemy grzechowi?
Jak jest rola Pana Jezusa wobec naszej grzeszności?
Do czego jest Ci trudno się przyznać?

MODLITWA O ZAPRZESTANIE

ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał.
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święta Małgorzato – módl się za nami!
Święty Sebastianie – módl się za nami!
Święta Rochu – módl się za nami!
Święta Rito – módl się za nami!
Święta Rozalio – módl się za nami!
Święty Antoni – módl się za nami!

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
– zmiłuj się nad nami!
Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!
Od nagłej i niespodziewanej śmierci – zachowaj nas, Panie!
My grzeszni, Ciebie Boga prosimy – wysłuchaj nas, Panie!