II NIEDZIELA ADWENTU
4.12.2022 r.r.

1. W liturgii przeżywamy
    ● w środę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.
    ● w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze o g. 6.30, 12.00 i 18.00.

2. Zapraszamy na RORATY odprawiane w poniedziałki, środy i soboty o g. 6.30, z godzinkami o g. 6.15, a we wtorki, czwartki i piątki o g. 17.00.

3. Piątek, sobota i niedziela to czas rekolekcji adwentowych prowadzonych przez ks. Kamila Banasika wokół tematu „Święci prowadzą nas na spotkanie z Jezusem Chrystusem”. Przez słuchanie nauk, modlitwę oraz spowiedź, odnówmy nasze serca na przyjście ZBAWICIELA. Niech będzie to czas dany Bogu i sobie.
    – W piątek msze św. o g. 9.00, 12.00 i 17.00. Po wieczornej mszy nauka dla młodzieży, a o g. 19.30 spotkanie modlitewne.
    – W sobotę msze św. o g. 6.30, 9.00, 12.00 i 17.00. Spowiedź 8.45-10.00, 11.00-12.30 i 16.00-17.15 i o g. 19.30 spotkanie modlitewne. Rachunek sumienia róbmy z książeczki do nabożeństwa.
    – W niedzielę msze św. tradycyjnie. Dla dzieci nauka będzie po mszy św. o g. 10.00. O g. 17.00 wieczór filmowo-ewangelizacyjny. Plan rekolekcji jest w gablocie.

4. Dzieci klas III zapraszamy z rodzicami w czwartek 8.12 na g. 18.00 na Mszę św. z poświęceniem medalików i krótkie spotkanie formacyjne.

5. Uczniów klas VIII pragnących złożyć deklaracje włączenia do grona kandydatów do Bierzmowania oraz kandydatów ze szkół średnich zapraszamy z rodzicami w piątek 9.12 na mszę o g. 17.00, a po niej na spotkania.

6. Opłatki na stół wigilijny, wraz z listem od Księdza Proboszcza, rozniesiemy: pn. Wojsławice – część przy szkole i Gorzków Gościniec, wt. Krzyszkowice, śr. Wojsławice – droga główna, czw. Wojsławice Koziarnia. Dziękując za złożone ofiary, prosimy o życzliwe przyjęcie roznoszących. Ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na ogrzewanie oraz opłaty za prąd w kościele.

7. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech ofiara za jedną świecę pozwoli zakupić obiad dla dziecka.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na prowadzone prace w kwocie 190 zł. Za przeprowadzone prace konserwatorskie oraz rusztowanie wypłaciliśmy 52000 zł.

9. Zachęcamy do nabywania w zakrystii „Kalendarzy rolników” oraz tych ściennych.

10. Dziękujemy PIĘCIU osobom za generalne sprzątanie kościoła. W sobotę 10.12 na g. 13.00 prosimy rodziny z Łyczakowa od państwa Spiechów do państwa Suchtów.

11. Dziś z okazji Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie możemy wesprzeć tych naszych bliźnich w wierze ofiarami składanymi do koszyka.

12. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty.

FRAGMENT PISMA ŚW.
DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Z 22 rozdziału Apokalipsy według św. Jana
13.11.2022

17 A Duch i Oblubienica mówią: «Przyjdź!» A kto słyszy, niech powie: «Przyjdź!» I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie. 18 Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze. 19 A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym – które są opisane w tej księdze. 20 Mówi Ten, który o tym świadczy: «Zaiste, przyjdę niebawem». Amen. Przyjdź, Panie Jezu! 21 Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!

Rozważ na modlitwie ten tekst według podanych wskazówek oraz odpowiedz sobie potem na poniższe pytania.
Jak często na modlitwie zapraszasz Jezusa do swego życia?
Kiedy prosiłeś Jezusa o pomoc?
Jak przykładałem się w minionym roku do czytania i rozważania słowa Bożego?

MODLITWA O ZAPRZESTANIE

ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał.
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święta Małgorzato – módl się za nami!
Święty Sebastianie – módl się za nami!
Święta Rochu – módl się za nami!
Święta Rito – módl się za nami!
Święta Rozalio – módl się za nami!
Święty Antoni – módl się za nami!

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
– zmiłuj się nad nami!
Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!
Od nagłej i niespodziewanej śmierci – zachowaj nas, Panie!
My grzeszni, Ciebie Boga prosimy – wysłuchaj nas, Panie!