XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
3.07.2022 r.

1. W liturgii przeżywamy
    ● w środę – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
    ● w piątek – św. Jana z Dukli, prezbitera.

2. Od poniedziałku, po mszy o g. 18.00, rozpoczynamy Nowennę do św. Małgorzaty przygotowującą nas do odpustu. Podejmijmy tę modlitwę również w naszych domach. Teksty nowenny są do zabrania lub można je ściągnąć z naszej strony.

3. Od dziś są do nabycia „Margaritki”, czyli parafialne pierniki, będące okazją do wsparcia prześladowanych chrześcijan. Składane przy tym ofiary przeznaczymy na pomoc dla bliźnich z Ukrainy.

4. W Wigilię odpustu parafialnego 12.07, o g. 19.00 odprawimy mszę na cmentarzu. Uporządkujmy groby bliskich i przyjdźmy na wspólne sprzątanie cmentarza w sobotę 09.07 od g. 19.00. Podejmijmy troskę o wspólną przestrzeń cmentarza.

5. Czas wakacji sprzyja spotkaniom, dlatego Parafialny Zespół Caritas zaprasza naszych seniorów na grilla i wspólne śpiewo-granie w przyszłą niedzielę 10.07 po mszy o g. 16.00 do ogrodu parafialnego. W razie potrzeby służymy dowozem.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty: Maria Żywot, Kamila Cieśla, Barbara, Mirosław, Zbigniew, Kacper Kurowscy oraz dodatkowe kwiaty: Agnieszka Sowińska.. W sobotę 09.07 na g. 9.00 zapraszamy rodziny z Wojsławic od państwa Magierów do państwa Ciepichałów.

7. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp Stanisław Guca.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty.

FRAGMENT PISMA ŚW.
DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Z 3 rozdziału Apokalipsy św. Jana Apostoła
03.07.2022

14 Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego: 15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! 16 A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust. 17 Ty bowiem mówisz: „Jestem bogaty”, i „wzbogaciłem się”, i „niczego mi nie potrzeba”, a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny i ślepy, i nagi. 18 Radzę ci kupić u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i białe szaty, abyś się oblókł, a nie ujawniła się haniebna twa nagość, i balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział. 19 Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę. Bądź więc gorliwy i nawróć się! 20 Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną. 21 Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.

Rozważ na modlitwie ten tekst według podanych wskazówek oraz odpowiedz sobie potem na poniższe pytania.
Co Jezus mówi tym tekstem o Twoim życiu?
Przed czym Jezus przestrzega?
Do czego Cię zachęca?
Dlaczego powinniśmy Mu otworzyć drzwi serca?

MODLITWA O ZAPRZESTANIE

ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał.
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święta Małgorzato – módl się za nami!
Święty Sebastianie – módl się za nami!
Święta Rochu – módl się za nami!
Święta Rito – módl się za nami!
Święta Rozalio – módl się za nami!
Święty Antoni – módl się za nami!

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
– zmiłuj się nad nami!
Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!
Od nagłej i niespodziewanej śmierci – zachowaj nas, Panie!
My grzeszni, Ciebie Boga prosimy – wysłuchaj nas, Panie!