XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17.09.2023 r.

1.  W liturgii przeżywamy:
    ● w poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
    ● w środę – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich.
    ● w czwartek – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
    ● w sobotę – św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

2. Kandydatów do bierzmowania z okazji ich święta patronalnego zapraszamy w poniedziałek 18.09 na mszę o g. 18.30 i spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.

3. Dzieci prosimy o przychodzenie do zakrystii po karteczki z zadaniem w ramach niedzieli z owieczką. Losowanie nagród i owieczki Gosi będzie na mszy o g. 10.00.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę na rozpoczęcie jesieni w sobotę 30.09 do sanktuariów Rodziny Ulmów w Markowej oraz Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Zapisy w zakrystii.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę: Helenie Rogala, Stanisławowi Siudakowi, Mirosławie Figiel, Marzenie Kaleta, Wioletcie Kabat, Karolinie Rogala, Robertowi Sokołowskiemu oraz ofiary Andżelice Banach, Iwonie Bartos, Marcie Dziula, Kazimierze Jaworskiej oraz kwiaty Grażynie Siudak. W sobotę 23.09 na g. 9.00 zapraszamy rodziny z Wojsławic od państwa Nęgów do państwa Żywotów.

6. W minionym tygodniu odszli do Pana śp Stanisław Badoń, Stefan Nowak.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty.

FRAGMENT PISMA ŚW.
DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Z 13 rozdziału 1 Listu św. Pawła do Koryntian
17.09.2023

1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. 2 Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił. a miłości bym nie miał, byłbym niczym. 3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. 4 Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; 5 nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; 6 nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. 7 Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. 8 Miłość nigdy nie ustaje.

Rozważ na modlitwie ten tekst według podanych wskazówek oraz odpowiedz sobie potem na poniższe pytania.
Na czym polega miłość według św. Pawła?
Jaki jest fałszywy obraz miłości?
Jaka jest Twoja miłość w zestawieniu z tą opisaną?
Jak w spowiedzi mówisz o brakach w miłości?
Pomódl się o postawę takiej prawdziwej miłości.

MODLITWA O ZAPRZESTANIE

ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał.
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święta Małgorzato – módl się za nami!
Święty Sebastianie – módl się za nami!
Święta Rochu – módl się za nami!
Święta Rito – módl się za nami!
Święta Rozalio – módl się za nami!
Święty Antoni – módl się za nami!

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
– zmiłuj się nad nami!
Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!
Od nagłej i niespodziewanej śmierci – zachowaj nas, Panie!
My grzeszni, Ciebie Boga prosimy – wysłuchaj nas, Panie!