XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10.10.2021 r.

1. W liturgii przeżywamy:
    ● w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika.
    ● w piątek – św. Teresy z Avilii, dziewicy i doktora Kościoła.
    ● w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej.

2. W tym tygodniu modlimy się na nabożeństwie różańcowym za mieszkańców: pn. Plechowa, wt. Plechówki, śr. Stojanowic, czw. Wielgusa, pt. Wojsławic, sb. Chruszczyny M. Do koszyka przy ołtarzu Matki Bożej składajmy kartki z prośbami lub podziękowaniami. W tych intencjach modlimy się na niedzielnym nabożeństwie.

3. Z okazji Święta Edukacji Narodowej zapraszamy uczących i emerytowanych Nauczycieli oraz Wychowawców na Mszę św. w ich intencji, we wtorek na g. 18.00, a potem na spotkanie w domu parafialnym.

4. Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest 15.10. Zapraszamy w piątek na g. 16.45 na modlitwę przy pomniku Dzieci Utraconych na Skwerze Pamięci. W tym dniu zapraszamy też na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Małgorzaty na g. 18.30. Rozpoczynamy Eucharystią z intencją zbiorową za żywych, a po niej będzie Szkoła Modlitwy i Adoracja Krzyża. W tym miesiącu w sposób szczególny ogarniemy modlitwą mieszkańców Plechówki.

5. W przyszłą niedzielę 17.10 rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiarami na tacę wesprzemy Papieskie Dzieła Misyjne. W tym dniu na mszy o g. 10 będzie homilia dla dzieci, a po mszy dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie. Na g. 17.30 zapraszamy na wieczór ewangelizacyjno-filmowy

6. Dziękujemy za wsparcie dla WSD: Donatkowice – 2w. ziemniaki, 1w. marchew i 440 zł, zbierała Elżbieta Jara; Łyczaków – 520 zł zbierali – Marek Garbarz, Anna Makieła i Aneta Kozioł; Nagórzanki – 3w. zboże i 950 zł, zbierali – Józef Marzec, Stanisław Kuliś, Rafał Sowiński; Plechów – 620 zł, zbierali – Dorota Kumur i Marcel Maj; Plechówka – 2w. zboże, 4w. ziemniaki, 1w. buraczków, 100 zł, zbierali – Robert Sokołowski i Mirosław Kubiński. Indywidualnie – Osoba z Chruszczyny W. – 8w. ziemniaki; Wanda Wołoch – 2w. ziemniaki; Krzysztof Nowak – 1w. zboże, Agata Bucka – 50 zł, Hubert Magnes – 4w. ziemniaki, 2w. cebula, 3 wiązki pora. Do końca tygodnia czekamy na dary pozostałych wiosek, gdzie trwa jeszcze zbiórka zbiórkę płodów i ofiar na WSD.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i kwiaty: Krystyna Mentel i Danuta Kubińska oraz kwiaty Sylwia Idzik. W sobotę 16.10 na g. 9.00 zapraszamy rodziny z Plechówki od państwa Gajówków do państwa Bożków i Adamusików.

8. Dziękujemy za kwotę 1500 zł zebraną na wsparcie rehabilitacji Dagmary Jaros.

9. W ubiegłą niedzielę we mszach uczestniczyło 531 osób, a do Komunii św. przystąpiły 253 osoby. W 2019 r. było to odpowiednio 611 i 297 osób.

10. Zadbajmy o porządki i segregację śmieci na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi.

11. Dziś z racji Dnia Papieskiego będziemy mogli po mszy wesprzeć ofiarami Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz oddać cześć relikwiom św. Jana Pawła II.

12. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia Bożych darów oraz opieki Matki Bożej i św. Małgorzaty.

FRAGMENT PISMA ŚW.
DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Z 3 rozdziału 2 Listu w. Pawła do Tymoteusza
03.10.2021
12 I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania. 13 Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i innych w błąd wprowadzając. 14 Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, 15 które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. 16 Wszelkie Pismo od Boga natchnione jest i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości – 17 aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

Rozważ na modlitwie ten tekst według wskazówek.
Na co zwróciłeś uwagę w tym tekście?
Przed czym jesteśmy przestrzegani?
Kto Cię uczył modlitwy i wiary?
A kto Cię w życiu zwodził i gorszył?
Po co jest nam dane przez Boga Pismo święte?
Jak często czytasz i rozważasz Pismo święte?
Co Ci już dał kontakt z Pismem świętym?

MODLITWA O ZAPRZESTANIE

ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał.
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święta Małgorzato – módl się za nami!
Święty Sebastianie – módl się za nami!
Święta Rochu – módl się za nami!
Święta Rito – módl się za nami!
Święta Rozalio – módl się za nami!
Święty Antoni – módl się za nami!

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
– zmiłuj się nad nami!
Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!
Od nagłej i niespodziewanej śmierci – zachowaj nas, Panie!
My grzeszni, Ciebie Boga prosimy – wysłuchaj nas, Panie!