BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NA NOWY ROK SZKOLNY

W realiach naszej parafii msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, połączona z błogosławieństwem uczniów i przyborów szkolnych, ma miejsce w niedzielę po 1 września. Modlimy się wtedy w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i pracowników Oświaty, prosząc o łaskę dobrego przekazu prawdy, właściwego kształtowania osobowości i przyjmowania wiedzy oraz pouczeń.

Tegorocznej modlitwie, w tych intencjach, towarzyszył Bóg w Swoim słowie, zapraszając nas wołaniem „Effata”, do otwarcia się na przygotowane dla nas dary. Potrzebna jest bowiem współpraca między uczącymi i uczącymi się. Dzięki tej wymianie możliwy jest rozwój, tak intelektualny, jak i duchowy, emocjonalny, fizyczny, czy w wymiarze uspołecznienia. Przyniesione przy tej okazji do poświęcenia tornistry z przyborami do nauki, były widzialnym znakiem prośby o Bożą opiekę w nowym roku szkolnym. Szkoda tylko, że tak mało dzieci i młodzieży uczestniczyło w tym podniosłym wydarzeniu, jakby zapominając o staropolskiej maksymie, że „Bez Boga ani do proga”

.