PIELGRZYMKA PO ZIEMI ŚWIĘTEJ KINGI

Rozpoczynając wakacje udaliśmy się z parafialną pielgrzymką do Starego Sącza i okolic. W ten sposób chcieliśmy zanurzyć się w piękno życia św. Kingi oraz bogactwo duchowe, kulturowe i krajobrazowe Sądecczyzny.

Rozpoczęliśmy od wizyty w sanktuarium św. Kingi w Starym Sączu, gdzie ku naszemu zaskoczeniu, mogliśmy uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej po łacinie oraz koncercie zespołu wykonującego chorał gregoriański. Tajemnica życia świętej księżny, poznana przy tej okazji, została dodatkowo uwypuklona dzięki słowu Bożemu uslyszanemu w tym dniu. Pokazuje ona, że możliwe jest pogodzenie życia zaangażowanego w sprawy świata i głęboko zjednoczonego z Bogiem. Uzupełnieniem tej nauki była wizyta na ołtarzu papieskim, gdzie jest izba pamięci, związana z wizytą sw. Jana Pawła II w roku 1999 oraz skosztowanie pysznych kremówek.
Następnym etapem naszej pielgrzymki była wizyta w cerkwi w Powroźniku, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dziś służy ona katolikom, ale jej wnętrze przypomina o bogactwie Kościoła Wschodniego.
Wreszcie dotarliśmy do Muszyny. To miasteczko uzdrowiskowe zauroczyło nas dwoma ogrodami: Biblijnym i Sensorycznym. Historia biblijna została w pierwszym z nich rozpisana na rośliny i obeliski oraz budowle. Z polotem opowiedziana przez Panią Przewodnik, pokazała nam piękno dzieła zbawienia i jego dostępność dla nas dzisiaj. Natomiast na wzniesieniu części uzdrowiskowej rozpościera się drugi z parków, ukazujący piękno stworzenia i dający ukojenie.
Ubogaceni w tak różnorodny sposób wróciliśmy do Gorzkowa, z nadzieją powrotu do tych pięknych miejsc i zachętą, by inni przybyli tu z wizytą.