WIGILIA ODPUSTU 2024

Od kilku lat, w wigilię odpustu parafialnego, gromadzimy się na cmentarzu na Mszy świętej. W ten sposób, jednocząc się z tymi, którzy tworzyli naszą parafię, rozpoczynamy nasze doroczne świętowanie.

Wiara w świętych obcowanie przypomina nam o możliwości wymiany dóbr duchowych między nami, pielgrzymującymi na ziemi, i tymi, którzy wkroczyli już w nowe życie. To właśnie im możemy też ofiarować uzyskany odpust zupełny. Nasze stanięcie przy przodkach jest wyrazem wdzięczności wobec tych, którzy przekazywali nam wiarę, pokazując wolę Bożą. Msza na cmentarzu była też okazją do modlitwy za zmarłych w ciągu minionego roku, a było to trzydzieści cztery osoby, które spoczęły na naszym cmentarzu. Dziękując za ich życie, prosiliśmy też naszą świętość.