ŚWIĘTO PARAFII 2024

Uroczystość odpustowa w parafii to święto i dar ofiarowany nam od Boga przez posługę Kościoła. Dzięki niemu, będąc w stanie łaski uświęcającej, wolni od grzechu, pomodliwszy się „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i w intencjach papieskich, możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować za siebie lub osobę, zmarłą.

W tym roku naszym uroczystościom przewodniczył Kanclerz Kieleckiej Kurii ks. Marcin Jastrząb. W homilii, nawiązując do osoby naszej patronki, św. Małgorzaty, zaakcentował problematykę związaną ze strachem i lękiem w naszym życiu. Te dwa uczucia, zależnie od reakcji, niosą ze sobą dobro i zło. Trzeba się bowiem lękać zła i tego, co może nas zniszczyć. Równocześnie należy jednak mieć odwagę, by opierając się na Bogu, przeciwstawiać się pokusom. Św. Małgorzata daje nam dziś przykład, że w zjednoczeniu z Jezusem i mocą krzyża, możemy pokonać Złego oraz jego chytre zamysły. Dlatego nasz kaznodzieja, nawiązał do słów św. Jana Pawła II, prosząc: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi.”
Ufamy, że łaski otrzymane w uroczystość odpustową, będą promieniować na życie osobiste i parafialne.

foto: Kazimierz Kowalski