W SZKOLE MARYI

W naszej wspólnocie parafialnej dzień 1 października jest w życiu dzieci przygotowujących się do I Komunii św. momentem otrzymania poświęconych różańców. Poprzedza go zaznajomienie uczniów ze znaczeniem tej modlitwy oraz sposobem jej odmawiania.

Podczas homilii Ksiądz Proboszcz przypomniał dzieciom ideę tej modlitwy. Wskazał, że jest ona swego rodzaju Szkołą Maryi. W różańcu bowiem Matka Boża uczy nas jak przeżywać życie z wiarą i korzystać z łask, którymi nas Bóg obdarowuje. Dzięki temu możemy zrozumieć, że tajemnicę zbawienia nie są tylko historią, ale pomagają nam dziś odnaleźć właściwą drogę, umożliwiającą osobiste uświęcenie. Różańce dla dzieci zostały poświęcone na końcu Eucharystii i wręczone im przez rodziców. Rozpoczęte po mszy nabożeństwo, było dla dzieci okazją do wzięcia udziału w modlitwie różańcowej. Mamy nadzieję, że dzieci poznając dzięki tej modlitwie Jezusa, będą Go mogły owocniej przyjąć w darze Komunii Świętej.