NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Jezus zbliżał się już do zboczy Góry Oliwnej, kiedy całe mnóstwo uczniów zaczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli. I mówili głosem donośnym:
«Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie.
Pokój w niebie i chwała na wysokościach». /Łk 19, 38-39
Namiastki tej jerozolimskiej radości mogliśmy doświadczyć w naszej wspólnocie parafialnej podczas celebracji Eucharystii o godz. 10. Licznie zgromadzeni wierni, piękna oprawa liturgii ze śpiewem Pasji, w wykonaniu chóru przygotowanego przez pana Grzegorza, naszego organistę oraz bogate w dekoracyjne wzory palmy, przyniesione na konkurs, to wszystko złożyło się na tę świąteczną atmosferę. Jak, co roku liturgia ta, zestawiając ze sobą radosną i kolorową brawami udekorowanych palm procesję ze słuchaniem opisu Męki Pańskiej, zaprasza nas do zjednoczenia z Jezusem, który nie wybrał chwały ludzkiej, ale Bożą. Idź więc za Nim, by włączyć się w Jego PASCHĘ (przejście), którą w liturgii będziemy mieli okazję przeżyć:
  • w Wielki Czwartek o g. 18 Msza Wieczerzy Pańskiej 
  • w Wielki Piątek o g. 17 nabożeństwo Drogi krzyżowej, a o g. 18 Liturgia na część Męki Pańskiej 
  • w Wielką Sobotę o g. 20 celebracja Wigilii Paschalnej 
  • w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 6 Rezurekcja, a potem Msze święte o g. 10, 12 i 16. 
 
foto i wideo: Kazimierz Kowalski