PIELGRZYMKA POKUTNA DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

„Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje” (Łk 9,23).
Czas Wielkiego Postu sprzyja podjęciu tego Chrystusowego wezwania. W tym duchu 49 osób z naszej parafii wzięło udział w pokutnym pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Miejsce to znane nie tylko z cudownego obrazu, ale i z pomysłowo wkomponowanych w piękny krajobraz Dróżek Pana Jezusa i matki Bożej, daje wspaniałą okazję do przeżyć duchownych. Przy wiosennej pogodzie mogliśmy uczestniczyć w plenerowej Drodze krzyżowej, która wymagała też sporego wysiłku fizycznego. Rozważania o rodzinie, wspólne śpiewanie i rozmyślania w ciszy pozwoliły wejść głębiej w tajemnicę zbawczej męki Chrystusa. Dopełnieniem pobytu w kalwaryjskim sanktuarium był udzial w Koronce do Bożego Miłosierdzia, Eucharystii i różańcu. 
W pierwotnej drodze nawiedziliśmy sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, który tak silnie był związany z Kalwarią Zebrzydowską. Wchodząc do tworzących go kaplic i podziwiając wspaniałe mozaiki, mogliśmy doświadczyć treści, które wpłynęły na naszego świętego rodaka, i którymi pragnął natchnąć innych. 
Jesteśmy wdzięczni Bogu za tak piękny ofiarowany nam czas.