ALLELUJA, CZYLI HAPPY DAY

Pod takim hasłem, w niedzielę 29 lipca, odbył się w Kielcach, w amfiteatrze na Kadzielni, III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej.
W tej uczcie muzyki chrześcijańskiej miała radość uczestniczyć 22 osobowa grupa z naszej parafii. 
Wcześniej jednak, po drodze, zawitaliśmy do klasztoru Braci Franciszkanów w Chęcinach. Mieści się w nim Franciszkańskie Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień „San Damiano”, którego podopieczni wraz z o. Pawłem Chmurą gościli rok temu u nas. Budynki klasztor z kościołem były w czasach PRL-u zamienione na hotel i restaurację. 
Wieczorem w pięknej scenerii kieleckiego amfiteatru mogliśmy usłyszeć wiarę wyśpiewaną na wiele sposobów i rodzajów muzyki. Dynamicznie zaaranżowany spektakl nie pozwalał na nudę. Oprócz uznanych artystów, usłyszeliśmy laureatów dwóch, zorganizowanych w ramach Festiwalu, konkursów: na wykonanie znanego utworu muzyki chrześcijańskiej oraz na piosenkę autorską i jej wykonanie. Po trzech godzinach spędzonych w tej rozśpiewanej wspólnocie wiary, pełni brzmiących uszach i sercach rytmów, powróciliśmy do Gorzkowa, by świadczyć o żywym Kościele.