CHWYĆ ZA RÓŻANIEC

Każdego roku w październiku Kościół przypomina nam o mocy modlitwy różańcowej i nawiązując do licznych objawień Maryi, zachęca nas do codziennego i wspólnotowego odmawiania go.

W tę inspirację wpisuje się poświęcenie i wręczenie różańcy dzieciom klas trzecich. Uczestnicząc w kolejnych dniach we wspólnych nabożeństwach, uczą się one w praktyce tajemnic zbawienia i wstawienniczego charakteru modlitwy. Pięknym zwyczajem jest podejmowanie tej modlitwy we wspólnocie rodzinnej, czy w ramach posługi w Kołach Żywego Różańca. Doświadczamy wtedy jej jednoczącego wymiaru: od więzi z Bogiem do więzi z bliźnimi. Chcąc częściej korzystać z tej łaski, warto zawsze mieć przy sobie różaniec. Pomocną w tym, jest jego dziesiątkowa wersja, która noszona na nadgarstku przypomina o tej modlitwie, ułatwia ją i świadczy o naszej duchowości maryjnej. Chwyćmy zatem za różaniec.
 

 

W naszej parafii istnieje już 6 Róż Różańcowych:
  1. Róża pw. św. Małgorzaty dziewicy i męczennicy w Kaczkowicach
  2. Róża pw. Matki Bożej Bolesnej w Krzyszkowicach
  3. Róża pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Plechówce
  4. Róża pw. św. Jana Apostoła – w Chruszczynie Wielkiej
  5. Róża pw. św. Józefa Oblubieńca – w Donatkowicach i Wojsławicach
  6. Róża pw. Matki Bożej Fatimskiej – w Łyczakowie i Plechowie