Coś się kończy, coś się zaczyna

„Do mety przybywa się po to, by wyruszyć dalej.” To hasło towarzyszyło uroczystość pożegnania uczniów klasy III gimnazjum z Wielgusa. 

We wzruszającym programie przeplatały się akcenty humorystyczne i refleksyjne. Trzecioklasiści wspominali i dziękowali szykując się do drogi przed nimi. A zostawili za sobą wiele dobra, o czym świadczyły otrzymane przez nich nagrody i gratulacje. Przed nimi kolejny etap formacji i rozwoju, w który wyruszają dobrze przygotowani. 
Dla uczniów III gimnazjum nauka w szkole w Wielgusie się zakończyła, ale podczas uroczystość ich pożegnania byliśmy też świadkami czegoś, co się zaczyna. Swój pierwszy występ miała, zinicjowana w styczniu, orkietra szkolna pod batutą pana Józefa Janaszka. Kilka wykonanych przez uczniów utworów, pokazało jaki tkwi w nich potencjał. Czyste brzmienie i zaangażowanie dzieci budzą nadzieje na przyszłość, związaną również z działaniem orkiestry parafialnej im. Ks. Andrzeja Biernackiego. O tym, że to prawda , będziemy mogli się przekonać już podczas sumy odpustowej. 
Trzecioklasistom i członkom orkiestry gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.