CZEKAJĄC NA GOŚCIA – U PROGU PEREGRYNACJI OBRAZU ŚW. JÓZEFA

W najbliższych tygodniach, dzięki zaplanowanej peregrynacji obrazu, naszym przewodnikiem i gościem naszych parafii oraz wspólnot zakonnych będzie św. Józef Opiekun Rodziny, którego w tym roku Ojciec Święty Franciszek poleca jako wzór do naśladowania. On swoim ojcowskim sercem pełnym miłości, czułości i odwagi prowadzi nas do Jezusa Chrystusa, u boku którego jest Maryja, Matka Syna Bożego. Tak więc w Roku Rodziny mamy szansę, aby omodlić życie małżeńskie i rodzinne w jego wielorakich aspektach życia duchowego, obyczajowego i wychowawczego.
/Bp Jan Piotrowski/

Czas peregrynacji rozpoczęła suma odpustowa w kieleckiej parafii p.w. Św. Józefa Robotnika, której przewodniczył bp Jan Piotrowski. Na jej zakończenie przedstawiciele 33 dekanatów – naszymi byli ks. Sławomir Sarek oraz państwo Barbara i Piotr Dąbrowscy – otrzymali kopie obrazu św. Józefa Opiekuna Rodziny. Zawiezione do parafii dziekańskich, będą nawiedzać kolejne wspólnoty. Stanowi do okazję do odnalezienia w św. Józefie wzoru i przewodnika po meandrach naszego życia. Przypomniał o tym w homilii Pasterz naszej diecezji.
– On, wolny człowiek, miał wystarczające powody, aby iść wymarzoną przez siebie drogą ludzkiego szczęścia i realizacji ludzkich planów. Józef odkłada na bok swoje rozumowanie i robi miejsce dla tego, co się dzieje, choć jest to tajemnicze. Akceptuje, bierze za to odpowiedzialność, godzi się ze swoją historią i od tej chwili będzie rozumiał, do czego go Bóg powołał. (…) Potrzeba nam odwagi i wiary, aby tak jak święty Józef bronić Jezusa. Opiekun Chrystusa miał bardzo wiele powodów do lęku, ale w tym najtrudniejszym dla Niego momencie podjął wyznaczone Mu przez Boga bardzo ważne zadanie. Swoją otwartą postawą Józef zaprasza nas do pogodzenia się również i z naszą historią, ponieważ w przeciwnym razie pozostaniemy niewolnikami naszych oczekiwań i rodzących się z nich rozczarowań.
W tym duchu chcemy przeżyć w naszej parafii czas peregrynacji, której plan zamieszczamy poniżej. Zaproponowane spotkania będą owocne tylko wtedy, gdy z wiarą i otwartym sercem staniemy na modlitwie. Przychodźmy do św. Józefa i przyprowadzajmy innych, niech za jego przyczyną odnowi się życie duchowe naszej parafialnej rodziny.

PEREGRYNACJA OBRAZU ŚW. JÓZEFA

SOBOTA 8.05
19.00 POWITANIE I EUCHARYSTIA

NIEDZIELA 9.05