DAR ODPUSTU

Odpust parafialny jest doroczną uroczystością naszej rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii, przypadającym na dzień 13 lipca, gdy czcimy Boga w osobie św. Małgorzaty Pizydyjskiej, dziewicy i męczennicy.

Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Dlatego ten dzień powinien skupiać naszą uwagę na przyjęciu i życiu tym darem. Wszystko inne jest tylko dodatkiem. Do tego nawiązał w homilii ks. Jan Zwierzchowski, proboszcz parafii Proszowice, który przewodniczył tegorocznej uroczystości. Jeśli mamy mieć mądrość i odwagę św. Małgorzaty, to trzeba czerpać z tego samego źródła, co ona, czyli z Jezusa Chrystusa. Wtedy staniemy się także darem dla bliźnich.