DZIECI KOMUNIJNE U MARYI NA JASNEJ GÓRZE 

Elementem dopełniającym uroczystości I Spowiedzi i I Komunii Świętej oraz „białego tygodnia”, jest tradycyjnie pielgrzymka dziękczynna. Po dwóch latach przerwy ponownie wybraliśmy się na nią, jadąc do Czarnej Madonny, królującej z Jasnej Góry.

Czterdzieści sześć osób, w tym piętnaścioro pierwszokomunijnych, wybrało się na tę pielgrzymkę w dniu szczególnym, bo był to Dzień Dziecka. Mniejszy niż zwykle ruch w sanktuarium pozwolił na spokojną modlitwę i odwiedziny ciekawych jego zakątków. Najważniejsza jednak pozostała Eucharystia, którą przeżywaliśmy wraz z neoprezbiterami z diecezji pelplińskiej oraz Droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. W powrotnej drodze zobaczyliśmy jeszcze zamki w Mirowie i Bobolicach. Spotkanie z Maryją, modlitwa i doświadczenie wspólnoty z pewnością zostaną na długo w sercach pątników.