EUROPEJSKI TURNIEJ TENISOWY DLA BISKUPÓW, KSIĘŻY I DIAKONÓW LORETO – RECANATI

W dniach 9-13 kwietnia 2018 roku w Recanati, obok Loreto we Włoszech miały miejsce Mistrzostwa Europy Osób Duchownych. Uczestnicy mistrzostw pochodzili z kilku krajów europejskich, w tym 30 księży z Polski. Naszą, kielecką diecezję, reprezentowali ks. Edward Iwan, proboszcz parafii Jasionna i ks. Tomasz Prędotka, wikariusz z parafii Gorzków.

W kategorii OPEN ks. Tomasz Prędotka zajął II miejsce, ulegając w finale franciszkaninowi o. Danielowi Waszkowi, natomiast w kategorii par deblowych ks. Tomasz Prędotka i ks. Edward Iwan zostali mistrzami Europy.
W tych dniach odbyły się również rekolekcje kapłańskie w sanktuarium Matki Bożej w Loreto dla wszystkich uczestników mistrzostw. Podkreślona została rola Matki Bożej w życiu kapłana, który powinien zawierzać się każdego dnia Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej, Królowej Apostołów. Zwrócono również uwagę na modlitwę w życiu kapłana, która daje siłę i motywację do podejmowania działań w każdej dziedzinie życia.

W zdrowym ciele, zdrowy duch.