KOLĘDOWANIE Z SENIORAMI

Okres Bożego Narodzenia jest okazją do spotkań i wspólnego kolędowania, czyli wyśpiewywania prawd związanych z tajemnicą Wcielenia. Parafialny Zespół Caritas po raz drugi zorganizował takie spotkanie dla naszych seniorów i osób samotnych w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

W domu parafialnym zgromadziło się w ten świąteczny wieczór ponad dwudziestu seniorów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie oraz członkowie PZC. Wraz z osobami z Caritas zasiedli zasiedli do przygotowanej wieczerzy podczas, której śpiewano wspólnie kolędy. Przy akompaniamencie gitary wyśpiewywano na chwałę Nowonarodzonego i Ojca Niebieskego. Kolejny raz można było się przekonać, jak mocno w naszej polskiej tradycji zakorzenione jest kolędowanie. Wspólne śpiewy oddawały klimat radości, zadumy i nostalgii. A przy tym czuło się żar serc przepełnionych Bożą miłością. Cieszy podejmowanie takich inicjatyw i oddźwięk że strony zaproszonych.