NA XIII DIECEZJALNEJ PIELGRZYMCE WSPÓLNOT ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Po rocznej przerwie, ponownie doszło do skutku najliczniejsze, cykliczne, spotkanie diecezjalne, które od dwunastu lat gromadzi członków Kół Żywego Różańca. Ponownie zawitało ono do Bazyliki Katedralnej w Kielcach.
Tradycyjnie wzięli w nim udział przedstawiciele naszej parafii.

Okazją do zorganizowania tej Pielgrzymki do Kielc było zakończenie jubileuszu 850. lecia naszej katedry. Po zawiązania wspólnoty na Placu Jana Pawła II przy akompaniamencie Orkiestry z Krasocina, wysłuchaliśmy w ramach tegorocznego spotkania konferencji o odpowiedzialności Róż Różańcowych za dzieło misyjne Kościoła oraz o znaczeniu bazyliki katedralnej w życiu naszej  diecezji na przestrzeni wieków. Po wspólnej modlitwie różańcowej uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem abpa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Wieńczyła ona tak Pielgrzymkę, jak i obchodzi jubileuszowe katedry. W drodze powrotnej zobaczyliśmy w pobliżu Kielc dwie atrakcje przyrodnicze: Dęba Bartka i Kamieniołom „Jaworznia”.