NASI DRODZY CHORZY

Wy, drodzy chorzy, macie ważne miejsce w Kościele, jeżeli swoją trudną sytuację potraficie rozumieć w świetle wiary i jeżeli w tym świetle potraficie przeżywać   swoją chorobę z wielkodusznym i mężnym sercem. Każdy z was może stwierdzić za św. Pawłem: „W moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół”. /św. Jan Paweł II/

W sobotę 10 lutego, w przeddzień Światowego Dnia Chorych, kandydaci do Bierzmowania udali się z życzeniami, laurkami oraz modlitwą do 40 chorych z naszej parafii. Było to dla nich trudne zadanie, budzące obawy i będące swego rodzaju niewiadomą. Niełatwo jest przecież stanąć komuś młodemu przy osobie dotkniętej różnoraką chorobą. Jednak wzajemna otwrtość pomogła przełamać opory. Spotkania te uprzytamniają jak wielkim darem są dla naszych wspólnot chorzy. Ich ofiarne cierpienie, modlitwy, ale i bezradność, uczą zaufania Bogu i potrzeby wsparcia ich w tym trudnym doświadczeniu. Dzięki posłudze młodych nasi chorzy mogli poczuć, że to rzeczywiście ich święto. Przy okazji tych spotkań, również odwiedzane osoby, przekazały młodym swoje rady (ich treść poniżej) i zapewniły o modlitwie o dobre przeżycie przez nich sakramentu Bierzmowania. Galerię zdjęć z tych spotkań dołączamy poniżej.
W naszej parafii odwiedzamy chorych z sakramentami w każdy I-y piątek miesiąca oraz dodatkowo przed Świętami Wielanocnymi i Bożego Narodzenia. W ubiegłym roku z tej posługi skorzystało łącznie 48 osób, a w tym już 42. Duża w tym zasługa rodzin, które pragną zapewnić swoim bliskim opiekę duszpasterską. Za to im serdecznie dziękujemy.

 

Drodzy Chorzy.
W imieniu całej wspólnoty parafialnej składamy Wam wyrazy wdzięczności za cichą i jakże trudną posługę. Jesteśmy przekonani, że wiele dobra, które dzieje się w poszczególnych rodzinach, ale i w całej wspólnocie parafialnej to owoc Waszej ofiary cierpienia i modlitw.
W dniu Święta Chorych życzymy Wam miłości ze strony otoczenia, cierpiliwości w znoszeniu bólu i doświadczenia Bożego prowadzenia w tym trudnym okresie życia. Niech dobro ogarnia wszystkie dziedziny Waszego życia.
Szczęść Boże
Ks. Sławomir Sarek
Ks. Tomasz Prędotka 

 

Chorzy młodym życzyli i prosili:
 • „Zdrowia i błogosławieństwa Bożego na czas bierzmowania i nie tylko”
 • „Umacniania w wierze”
 • „Wszystkiego najlepszego, żeby Pan Jezus i Matka Boska Was wspierali
 • „”Niech Pan Bóg Wam błogosławi przez czas bierzmowania i dorosłe życie”
 • „Proszę o modlitwę w mojej intencji”
 • „Przychodźcie do mnie raz w miesiącu na różaniec”
 • „Więcej się módlcie”
 • „Więcej uczęszczajcie do kościoła”
 • „Z okazji przyjęcia sakramentu Bierzmowania życzę Wam wielu łask Bożych i siły by wzrastać w Bożej miłości. Niech Duch Święty napełni Was mądrością i umocni w wierze”
 • „Życzę wam żeby Duch Święty oświecał wam drogę, którą pójdziecie”
 • „Najważniejsza w życiu jest modlitwa. Trzeba modlić się codziennie różaniec i nie zapominać o Bogu”
 • „Kto się modli i pracuje ten swą przyszłość buduje”
 • „Życie jest ciężkie, ale nie wolno się nigdy poddawać”
 • „Śmierć jest łatwa, życie jest o wiele trudniejsze”