NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

W trakcie objawień Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299).

Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
W Święto Miłosierdzia Bożego zanurzmy w sercu Zbawiciela, nasze osobiste i naszych bliźnich, ciemności grzechów, zniewoleń, zranień i niepewności. W Godzinie Miłosierdzia, o 15.00, stańmy przy Ukrzyżowanym i podziękujmy Mu za Jego ofiarę oraz przez wspólną modlitwę w gronie rodziny, czy znajomych powierzmy się Miłosierdziu Bożemu.
Warto w tym dniu pojechać w gronie rodziny, czy znajomych do sanktuarium w Łagiewnikach na osobistą modlitwę lub na godz. 20.00 na występ Chór  pod dyr. S. Susi Ferfogli, który zaśpiewa koronkę do Bożego Miłosierdzia w opracowaniu Stefana Stuligrosza.