PIELGRZYMKA DZIECI KOMUNIJNYCH 2023

Piękno daru Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej nastraja do wdzięczności. Dzieci wyrażają ją już podczas samej uroczystości. Dopełnieniem tej postawy jest ich pielgrzymka dziękczynna, na którą wraz z ich rodzicami i opiekunami udaliśmy się na Jasną Górę.

Sanktuarium Czarnej Madonny nastraja tak do modlitwy, jak i refleksji nad naszą historią. Dlatego oprócz podejmowanej modlitwy – różaniec, Eucharystia, Droga krzyżowa – nie mogło zabraknąć przypomnienia wydarzeń związanych z tym miejscem i pokazania cennych zabytków. Wraz z naszą parafią pielgrzymowały dzieci komunijne z Bejsc, neoprezbiterzy z diecezji pelplińskiej oraz ponad 1300 kleryków z całej Polski. Rodzące się z tego spotkania, pokazały piękno i różnorodność Kościoła. Trwając z Maryją na modlitwie mogliśmy doświadczyć, jak dobrze jest odnaleźć w Bogu Ojca, a w Jezusie Pna i Zbawiciela. Szczególnym gościem spotkanym pielgrzymki był prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Duchowieństwa, kard. Lazarus You Heung-sik, z którym zrobiliśmy sobie zdjęcie. W drodze powrotnej zdobyliśmy zamek Olsztyn, podziwiając przy okazji piękno tego Bożego daru jakim jest przyroda.