PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

Tradycją związaną z I Komunii świętą jest odbycie pielgrzymki dziekczynnej do wybranego sanktuarium.

W tym roku dzieci z naszej parafii, wraz z rodzicami i towarzyszącymi osobami, udały się na Jasną Górę przed oblicze Czarnej Madonny. Osiemdziesięcioosobowa grupa pod przewodnictwem Księdza Proboszcza, w środę 7 czerwca, wyruszyła do Częstochowy, gdzie wspólnie odprawiła Drogę krzyżową na Wałach, weszła na wieżę oraz zwiedziła muzea i skarbiec. Centrum pielgrzymowania była Eucharystia. Dzieci ubrane w stroje komunijne, weszły procesyjnie do kaplicy Cudownego obrazu, gdzie o godz. 14.30 sprawowana była w kameralnym gronie Najświętsza Ofiara. Możliwość tak bliskiego wpatrywania się w oblicze Maryi było dodatkowym przeżyciem, które dopełnia owoce tego czasu. W powrotnej drodze pielgrzymi „zdobyli” zamek w Olsztynie, czego efekty w postaci ruin można podziwiać. 
Bogu niech będą dzięki za piękny czas pielgrzymowania.