PIESZA PIELGRZYMKA MIŁOSIERDZIA DOOKOŁA NASZEJ PARAFII

10 listopada 2018 r. już po raz trzeci wyruszymy w Pieszej Pielgrzymce Miłosierdzia Dookoła Parafii Gorzków, by modlić się o wiarę konsekwentną dla nas i zamanifestować swą wiarę.

Chcemy w tegorocznej pielgrzymce naśladować św. Stanisława Kostkę, Patrona Młodzieży i obecnego roku, który przebył pieszo około 1500 km, z Wiednia do Rzymu, by zrealizować swe pragnienie służenia Jezusowi w zakonie jezuitów. Wyrazem duchowej więzi ze świętym młodzieńcem będzie jego figura, którą wspólnie poniesiemy.
Przemierzając drogi naszej małej Ojczyzny nawiedzimy wszystkie 13 tworzących ją wiosek. Tak podczas marszu, jak i w miejscach zatrzymania, będziemy błagać o to, byśmy umieli wprowadzać w życie zawołanie tego świętego młodzieńca: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć”.
Ze względu na patrona naszego pielgrzymowania, w tym roku zapraszamy szczególnie wszystkich młodych z naszej parafii. To Was i waszą przyszłość, drodzy Młodzi, która jest też przyszłością Ojczyzny, chcemy polecać łasce Bożej.
W 100. lecie odzyskania niepodległości nie zabraknie oczywiście i dziękczynienia za ten dar wolności nam ofiarowany i za tych, którzy oddali za niego swe życie.

Zapisy uczestników na całości pielgrzymki przyjmujemy w zakrystii.

 

PROGRAM PIELGRZYMKI
Godzina 8.00 – Rozpoczęcie modlitwą w kościele parafialnym w Gorzkowie (0,0 km) → Krzyszkowice (2,0 km) modlitwa → Wojsławice (4,2 km) modlitwa → Donatkowice (5,9 km) modlitwa → Kaczkowice (7,6 km) modlitwa i poczęstunek → Stojanowice (8,5 km) modlitwa → Plechów (10,5 km) modlitwa i poczęstunek → Plechówka (11,8 km) modlitwa → Łyczaków 13,4 km) modlitwa → Chruszczyna Wielka (16,2 km) modlitwa i poczęstunek → Chruszczyna Mała (17,0 modlitwa) → Wielgus (17,8 km) modlitwa → Nagórzanki (18,9) modlitwa → Gorzków (21,0) godzina 17.00 Eucharystia → godzina 17.45 Sala w domu parafialnym – posiłek oraz wspólnotowe śpiewo-granie piosenek patriotycznych → godzina 18.52 – Zakończenie.
W to modlitewne pielgrzymowanie można włączyć się na cztery sposoby:
1/ Pielgrzymując przez całe 20 kilometrów
2/ Pielgrzymując jeden lub kilka etapów
3/ Przychodząc na modlitwę z pielgrzymami na wyznaczone w wiosce miejsce
4/ Łącząc się z przechodzącymi wioską pielgrzymami przez osobistą modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego