PROGRAM „PACZKA DLA UKRAINY”

„Paczka dla Ukrainy” – to zbiórka produktów i rzeczy zarówno dla osób, które pozostały w kraju objętym wojną, jak i uchodźców docierających do Polski. Zachęcamy do wsparcia ofiar wojny na Ukrainie i włączenia się do tej akcji, prowadzonej przez Caritas Polska! Jezus nam przypomina: „Cokolwiek uczyniliście jednemu, z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili”.

Naszym celem jest przygotowanie w ramach naszej wspólnoty parafialnej paczek, których zawartość będzie odzwierciedleniem tygodniowej listy zakupów dla kilkuosobowej rodziny lub pomoże osobom w sytuacji utraty mienia. Spis potrzebnych produktów żywnościowych i środków do higieny osobistej o długiej dacie przydatności oraz innych rzeczy załączamy poniżej. Zbiórka produktów zostanie przeprowadzona dwuetapowo:
– W ramach wiosek zostanie przekazana do każdego domu informacja o dacie, kiedy wolontariusze będą odwiedzać domy zbierając przygotowane dary lub o miejscu, gdzie je można przynieść,
– Zebrane w wiosce dary zostaną dostarczone do domu parafialnego, gdzie członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zapakują je i opiszą zgodnie z wymogami akcji, a następnie przekażą do centrali CARITAS, która dostarczy je na Ukrainę lub wesprze uchodźców w Polsce.
W ten sposób pomoc od nas dotrze precyzyjnie do najbardziej potrzebujących. Trzeba założyć, że te działania nie są nastawione na jednorazowy wysiłek, ale długofalową pomoc. Dlatego, jak długo będzie trwała ta agresja, tak długo będziemy proszeni o pomoc. Za wszelkie gesty zrozumienia i wsparcia, już dziś dziękujemy.

 

LISTA RZECZY

 
 • Makaron
 • Ryż / kasza
 • Cukier
 • Konserwy / puszki mięsne / rybne / pasztet
 • Przyprawy
 • Herbata (40 torebek)
 • Kawa
 • Pieczywo chrupkie
 • Mleko UHT
 • Zupy instant
 • Owsianki instant
 • Orzechy / bakalie
 • Batony energetyczne / owsiane
 • Paluszki / krakersy
 • Dania gotowe o długim terminie
 • Kaszki dla dzieci
 • Słoiczki dla dzieci
 • Soczki dla dzieci w opakowaniu plastikowym
 • Musy owocowe
 • Biszkopty
 • Szampon i żel pod prysznic 2 w 1 dla dzieci
 • Papier toaletowy
 • Chusteczki higieniczne
 • Chusteczki nawilżone
 • Podpaski
 • Mydło w kostce
 • Szczoteczki do zębów
 • Pasta do zębów
 • Żel pod prysznic (zapach uniwersalny)
 • Szampon (unisex)
 • Plastry z opatrunkiem do cięcia
 • Bandaże
 • Woda utleniona
 • Grzebień / szczotka do włosów
 • Żel antybakteryjny
 • Świeca
 • Zapałki
 • Środki przeciwbólowe typu apap / ibuprom
 • Pościel, kołdry, koce, poduszki, ręczniki – NOWE!!!