Rób to, co kochasz!!!

Z takim przesłaniem przyjechał do młodych naszego dekanatu, znany chrześcijański raper Arkadio. W trakcie dwóch spotkań z uczniami gimnazjów i szkół średnich w Kazimierskim Ośrodku Kultury, wychodząc od swego życia, pokazał im drogę do rozeznania z Bogiem najpiękniejszej z możliwych drogi. Życia z pasją. 

Poraniony przez sytuację w domu – rozwód rodziców – wszedł w uzależnienia i nastawione na przyjemności życie. Dzięki starszemu bratu trafił na drogę nawrócenia. Doświadczywszy przebaczenia w spowiedzi odkrył jak pięknie jest, gdy pozwolimy się prowadzić Ojcu w niebie. Moc tej zmiany oddaje jego stwierdzenie: „Za żadne skarby nie zamienił nawet najgorszego dnia z obecnego życia na najlepszy z poprzedniego.” Świadectwo Arkadio przeplatane utworami muzycznymi, w wykonaniu jego samego wraz z grającym na trąbce Dzikim i DJem Dugim, nawiązującymi do konkretnych postaci popkultury i hasła „Jeśli kochasz to walcz”, trafiło do serc młodzieży. Pokazał czego ludzie najbardziej żałują, gdy umierają: 
  • że nie pozwolili sobie na takie życie jakim chcieliby żyć, 
  • że nie poszli za swoim powołaniem, do którego uzdolnić ich Bóg, 
  • że za dużo pracowali. Że za mało czasu spędzali z bliskimi. 
Ale można wpaść w kolejną pułapkę, jakim jest fałszywie pojęty sukces. Mieć pomysł na miarę uczenia wieloryba latania. Zamiast odkrywać swą niepowtarzalność i zapisane w nas przez Boga dajemy się wciągnąć w życie nierealnymi marzeniami, a odrzucamy skarb dany przez Stwórcą. Tylko ze Zbawca możesz zrobić sweet spot, czyli coś nam wychodzi na 100%.
Chcąc się  właściwie rozwijać zadaj sobie cztery pytanie. Zapytaj więc siebie:
Co jest Twoim sweet spotem? 
Co Cię cieszy i jest dobre moralne?
Czego się boisz?
Z jakich źródeł biorą się Twoje marzenia? 

 

Z Bogiem to, co nas przerasta, chorobliwa „wymówkoza”, ja nie dam rady, ustępuje przezwyciężeniu lęków oraz zniechęceniu, a dzięki temu zrealizowaniu najwłaściwszego projektu swego życia. Arkadio prowokować śpiewająco pytając: „Żyjesz, ale po co?” Co zatem powinienem zrobić, by mi się chciało rano wstawać? Zacząć z Bogiem realizować, mimo trudności to, co kochasz. Bo w oczach dobrego Boga twoje życie wygląda zupełnie inaczej. Bo Bóg może nam dać o wiele więcej niż prosimy, czy możemy pomarzyć. Z Nim zrealizuje najwspanialszy projekt na swoje życie. 

ODDAJ WIĘC SWE ŻYCIE BOGU.

TYLKO Z NIM ZDOŁASZ ZROBIĆ TO, CO KOCHAMY.