Spotkanie Kolędowe Caritas 2024

Po raz trzeci w historii swojej posługi Parafialny Zespół Caritas zaprosił seniorów do domu parafialnego na spotkanie kolędowe. Odbyło się ono w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Ten wyjątkowy, z punktu wiary dzień, był okazją do wspólnego świętowania tajemnicy Emmanuela, Boga z nami. Wyrazem tego było donośne kolędowanie przy akompaniamencie w wykonaniu pana Kazimierza Kowalskiego – harmonijka ustna – i ks. Proboszcza – gitara. Radosne wyśpiewanie ponad 20 kolęd pokazało kolejny raz, jak ważne jest wspólnotowe przeżywanie wiary. Wsparciem w tym śpiewaczym wysiłku były potrawy przygotowane i serwowane przez wolontariuszy z PZC. Taka domowa atmosfera i nawiązane rozmowy, że spotkanymi przy stole osobami, sprawiły, że trzy godziny szybko minęły, a pragnienie ponownego spotkania wzrosło.
W imieniu seniorów dziękujemy wolontariuszom z Zespołu Caritas za zorganizowanie tego bogatego w przeżycia spotkania.

 

 

foto: Kazimierz Kowalski