ŚWIĘTO SZKOŁY W WIELGUSIE

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Wielgusie obchodziła 10 listopada Święto Patrona Szkoły, ks. kan. Andrzeja Biernackiego, w przeddzień 8 rocznicy jego śmieci. Miejsce obchodów była naszą gorzowska świątynia, w której duszpasterzował on przez równe 25 lat.

Z tej okazji społeczność szkolna – Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi, rodzice i zaproszeni goście – zgromadzili się w kościele na Mszy świętej, prosząc o błogosławieństwo w swej działalności oświatowo-wychowawczej.
W homilii ks. Proboszcz, nawiązując do osoby Patrona szkoły, wskazał na potrzebę dbania o osobisty rozwój. To wyraz mądrości życiowej. Pomocą w tym jest szkoła. Ona uczy dostrzegania swych talentów i braków. Dlatego w pierwszym rzędzie kształtuje w nas poczucie własnej wartości oraz pokory i cierpliwości w dążeniu do celu. Dzięki tym cechom śp ks. Andrzej Biernacki potrafił w krótkim czasie wybudować dom parafialny, wyremontować kościół i założyć Zespół „Gorzkowianie”. Bo prawdziwie mądrym jest ten, kto umie się przyznawać do swych ograniczeń i prosić o pomoc, ale też dostrzega potrzeby słabszych i im pomaga.
Po Eucharystii zaprezentowany został w kościele montaż słowno-muzyczny, nawiązujący do 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz osoby Patrona Szkoły.
Całość obchodów zakończyło przejście na cmentarz i złożenie wieńców oraz zniczy na grobie kapłańskim, gdzie spoczywa śp ks. kan. Andrzej Biernacki.