Uroczystość przyjęcia sakramentu Bierzmowania

„W sakramencie bierzmowania, Bóg sprawia, że ochrzczeni jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej”
/Lumen gentium 11/

Ten dar i misja, przez posługę biskupa Jana Piotrowskiego, stały się w czwartek 8 marca, w trakcie Eucharystii o g. 18, udziałem 23 młodych z naszej parafii. Przygotowując się do tego sakramentu, w ciągu 15 miesięcy brali udział w m.in.: 
 • spotkaniach w małej grupie i comiesięcznych konferencjach, 
 • nabożeństwach i adoracjach, 
 • dniach skupienia,
 • dziełach apostolskich. 
W pasterskim słowie, skierowanym przede wszystkim do nich, Ksiądz Biskup, w obrazowy sposób, przypomniał istotę tego sakramentu. Wskazał na Ducha Świętego przychodzącego w znaku wiatru, który pozwala ruszyć z miejsca „łodzi naszego życia”. Nie wystarczy kadłub, maszt, żagiel i ster. Bez Tego, „który wieje kędy chce”, nie wyruszymy w rejs zaplanowany dla nas przez Boga. Dlatego Bierzmowanie to nie finał, ale początek przygody zanurzania swego życia w miłości Ojca, przez Jezusa w Duchu Świętym. Tak pojmując przyjęty przez młodzież sakrament, ufamy, że żyjąc jego mocą, staną się w naszej wspólnocie parafialnej świadkami życia wiarą, nadzieją i miłością. 
Wiedząc o trudnościach jakie ich czekają w tej drodze, otoczmy ich naszymi modlitwami. 
Sakrament Bierzmowania przyjęły następujące osoby:
 1. Bączek Adam
 2. Bieńkuński Robert
 3. Bugaj Martyna
 4. Burgiel Patryk
 5. Cicha Dominika
 6. Cicha Wiktoria
 7. Gałka Wiktoria
 8. Glińska Aleksandra
 9. Grzybek Marita
 10. Kalina Adrian
 11. Kałat Julia
 12. Kowalski Kamil
 13. Kurowska Weronika
 14. Lis Dawid
 15. Magiera Justyna
 16. Mastyna Daria
 17. Miarka Wojciech
 18. Nowak Wiktoria
 19. Podsiadło Natalia
 20. Stępień Julia
 21. Styczeń Justyna
 22. Wąż Jakub
 23. Witek Kamila

 

 

 

foto: Kazimierz Kowalski