WIECZÓR Z SENIORAMI

Papież Franciszek poprosił Kościół, aby w lipcu tego roku modlić się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

W naszej wspólnocie parafialnej nie tylko modlimy się za osoby starsze, ale z inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas organizujemy dla nich spotkania. Jedno z nich, z okazji odpustu parafialnego, odbyło się w ogrodzie parafialnym. W gronie ponad trzydziestu osób skosztowaliśmy kiełbaski z grilla i czegoś na słodko. Mając siły fizyczne, wykorzystaliśmy je na śpiewanie piosenek, co w konsekwencji umocniło również naszego ducha. Do śpiewów akompaniował Ksiądz Proboszcz, a czas posiłków umilał graniem pan Kazimierz Kowalski. Wspaniała obsługa i otwartość seniorów zaowocowały pięknym spotkaniem pozwalają z nadzieją i odpowiedzialnością patrzeć w przyszłość.