Wigilia parafialnego odpustu 2023

Wigilia parafialnego odpustu jest od trzech lat okazją do sprawowania na cmentarzu Eucharystii w intencji zmarłych z naszej wspólnoty. W ten sposób wspieramy naszych przodków, przyjaciół, znajomych i dobrodziejów, mając okazję do darowania im łaski odpustu zupełnego.

W sposób szczególny pamiętamy o tych osobach, które odeszły do wieczności w okresie od poprzedniego odpustu, a było ich łącznie czterdzieścioro. Łaska Boża i modlitwa są tym, co najcenniejszego możemy im podarować. Lecz ważnym jest też dbanie o ich groby i porządek na cmentarzu. Dlatego wyrażamy wdzięczność wszystkim osobom dbającym o niego i pomagającym w jego utrzymaniu.
W tym kontekście cieszymy się z wykonania brakującej części wschodniego ogrodzenia cmentarza. Dzięki temu pięknie się prezentuje aleja z tuj. Za podjętą pracę przy rozbiórce starych i postawieniu nowych przęseł dziękujemy panom: Piotrowi i Bartłomiejowi Dąbrowskim, Januszowi i Albertowi Wątkom, Edwardowi Białemu i Zbigniewowi Gładyszowi.