Wręczenie medalików 2022

Przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi I Komunii Świętej wraz z nauką katechizmu, udziału w mszach i nabożeństwach oraz spotkaniach, obejmuje również, przyjmowanie przez dzieci znaków, przez które zbliżają się do przyjęcia Jezusa Eucharystycznego. Tradycyjnie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w dniu 8 grudnia, dzieci otrzymały poświęcone medaliki.

Noszenie medalika z wizerunkiem Matki Bożej jest przyznaniem się do Boga, wyznaniem wiary. Nosząc medalik ufamy także, że Maryja, której postać jest na nim, modli się za nas i chroni od złego. Medalik przypomina nam, że Najświętsza Maryja Panna jest Matką Chrystusa i naszą Matką i do Niej możemy się uciekać w każdej potrzebie. Ona też jest dla nas wzorem przyjęcia Jezusa i poddania Mu swego życia.
W przygotowaniu do przyjęcia po raz pierwszy Chrystusa w Komunii świętej rodzice przekazali swoim dzieciom medalik — symbol wiary, który poświecił Ksiądz Proboszcz. Medalik z wizerunkiem Maryi ma być także pamiątką tego, co się dokonało podczas chrztu św., kiedy staliśmy się dziećmi Bożymi i zobowiązaliśmy się do dawania świadectwa o Bogu w swoim codziennym życiu.