ZNAK WIĘZI Z BOGIEM I MARYJĄ 

Na czas przygotowania do I Komunii Świętej składają się różne elementy formacji duchowej i intelektualnej. Do nich należy również przyjęcie przez dzieci poświęconego medalika w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w dniu 8 grudnia.

Ten prosty znak wskazuje na przynależność do Boga, do Bożej Matki. Noszenie medalika nie oznacza zabezpieczania się „amuletem”, uprawiania magii. Jest to wyraz żywej wiary: Jestem Twój, o Boże, jestem Twój Maryjo. Ma on być pamiątką tego, co się dokonało podczas chrztu św., kiedy staliśmy się dziećmi Bożymi i zobowiązaliśmy się do dawania świadectwa o Bogu w swoim codziennym życiu. Dlatego dzieci otrzymują medalik od rodziców, jako wyraz ich troski o wiarę swego potomstwa. W świecie, w którym wiele osób manifestuje swe nawet bezbożne przekonania za pomocą różnych znaków, potrzeba również i naszego świadectwa, wyrażonego noszeniem oznaki religijnych.