BŁOGOSŁAWIONA RODZINA ULMÓW – KSIĘGA MIŁOŚCIĄ BOŻĄ ZAPISANA

Niedziela Biblijna była w naszej wspólnocie parafialnej dniem uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Rodziny Ulmów – Józefa, Wiktorii i ich siedmiorga dzieci. W tym wydarzeniu towarzyszył nam, przez przewodniczenie i głoszenie Słowa Bożego, Wikariusz Biskupi do Spraw Życia Konsekrowanego, ks. Tomasz Rusiecki.

Na mszy św. o g. 10.00 dokonaliśmy uroczystego wprowadzenia relikwii, otrzymanych w marcu w Przemyślu. Po powitaniu naszego Gościa nastąpiło poświęcenie relikwiarza, w którym będą przechowywane otrzymane przez nasza parafię relikwie. Ksiądz Tomasz w okolicznościowej homilii przypomniał nam, że Bóg ma do nas słowo, to zapisane na kartach Pisma Świętego oraz kartach życia świętych. Taką żywą księgą, zapisaną przez Boga jest błogosławiona Rodzina Ulmów. Ich przybycie do naszej parafii w relikwiach, jest zatem darem nowej rodziny wśród nas. Mieszkając wśród nas, stają się ubogaceniem, wzorem i punktem odniesienia.
Czemu zatem ich czcimy? Bo zaufali Bogu i słowu, które on do nich mówił, gdy w domu czytali Pismo Święte. Człowiek, który wsłuchuje się w głos Stwórcy, pokazuje skąd pochodzi prawdziwa mądrość, prowadząca do właściwego wykorzystania życia oraz ofiarnej postawy wobec bliźnich. Dlatego wniesienie relikwii bł. Rodziny Ulmów, jest zaproszeniem, by wnieść w życie naszych rodzin Pismo Święte jako Księgę Życia. Trzeba ją czytać z taką wiarą, by kształtowała ona nasze życie zgodnie z Bożymi przykazaniami. Wtedy, jak bł. Ulmowie staniemy się Ewangelią ubogacającą świat.
Powiedz mi, co czytasz, a powiem Ci, kim jesteś. Do zbioru naszej parafialnej duchowej biblioteki dodajemy Księgę Życia bł. Rodziny Ulmów. Czytajmy ją, by posiąść mądrość w życiu rodzinnym i społecznym.

 

 

foto: Kazimierz Kowalski