DZIECI KOMUNIJNE Z PIELGRZYMKĄ NA JASNEJ GÓRZE

Przyzwyczaili się Polacy ze wszystkim przychodzić na Jasną Górę, aby mówić o wszystkim swojej Matce — Tej, która tutaj nie tylko ma swój Obraz, swój Wizerunek, jeden z najbardziej znanych i najbardziej czczonych na całym świecie — ale która tutaj w jakiś szczególny sposób jest. Jest obecna. Jest obecna w tajemnicy Chrystusa i Kościoła — uczy Sobór. Jest obecna dla każdego i dla wszystkich, którzy do Niej pielgrzymują… choćby tylko duszą i sercem, choćby tylko ostatnim tchnieniem życia, jeśli inaczej nie mogą.  /św. Jan Paweł II, Częstochowa 04.06.1979 r./

W czasie, gdy nasza Ojczyzna wspomina 40. rocznicę I Pielgrzymki św. Jana Pawła II, dzieci komunijne wraz z rodzicami i opiekunami brały udział w pielgrzymce dziękczynnej na Jasną Górę.
Ponad 50 osób zwiedziło najpierw jasnogórskie wystawy i muzea, a o g. 14.30 wzięło udział w Eucharystii przed cudownym obrazem. W homilii ojciec paulin przypomniał, że cechą Maryi, widoczną na obrazie, jest Jej patrzenie na nas z miłością.
Nasz pobyt w Jasnogórskim sanktuarium zakończyliśmy nabożeństwem Drogi krzyżowej odprawionym na wałach.
W pierwotnej drodze zatrzymaliśmy się na spacerze i zwiedzaniu dwóch zamków – Mirowa i znanego z „Korony królów” Bobolic.
Pełni doświadczeń duchowych i kulturalno-krajoznawczych mogliśmy szczęśliwie wrócić do domów.