I KOMUNIA ŚWIĘTA 2022

Tradycyjnie w trzecią sobotę maja przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Świętej. Dziewiętnaścioro dzieci po raz pierwszy przystąpiło do stołu Pańskiego, przyjmując Jezusa Eucharystycznego.

Sakramentowi Eucharystii towarzyszy niepodzielnie kolor biały: hostia, szaty dzieci, kwiaty, czy ozdoby. Jego pierwotność i nieskazitelność przypominają o Chrystusie, który Sobą pragnie przeniknąć nasze życie. Z jednej strony chce, przez zjednoczenie z nami, przywrócić każdemu pierwotną czystość duszy i ciała. Lecz równocześnie pomaga nam w drodze do świętości, czyli byciu niepowtarzalnym. Te dwie rzeczywistości mają coś z efektu jaki powstaje przy rozszczepienia wiązki światła białego; jedna barwa załamana w pryzmacie daje gamę barw. Tak też działa Zbawiciel przyjmowany pod postacią Chleba i Wina. Jeśli jednoczymy się z Nim, to on prowadzi nas najwłaściwszą drogą do świętości. I takiego korzystania z Eucharystii oraz sakramentu Pokuty i Pojednania życzymy dzieciom pierwszokomunijnym i każdemu z naszej wspólnoty parafialnej.