JEZUS ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z NIM

„Wśród różnych praktyk pobożnych adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas. Eucharystia jest nieocenionym skarbem: nie tylko jej sprawowanie, lecz także jej adoracja poza Mszą św. pozwala zaczerpnąć z samego źródła łaski” (św. Jan Paweł II – Ecclesia de Eucharistia, 25)
Pragnąc łask, które stają się dla nas dostępne, gdy adorujemy Najświętszy Sakrament, skorzystajmy z możliwości adoracji, jakie są nam proponowane w parafii.
Po pierwsze – nawiedzanie naszej świątyni. Otwarty cały dzień jej przedsionek umożliwia nawiedzenie i spotkanie z Panem ukrytym w tabernakulum. Tak wielu z nas nawiedza groby swoich bliskich, wyrażając modlitwą i dbałością o piękno grobów swoją miłość i troskę o nich. Wystarczy dołożyć parę kroków, by przez podjęcie adoracji w kościele zadbać również o swe osobiste zbawienie.
Po drugie – comiesięczna niedzielna adoracja. Uczymy się w niej tego, jak słowo Boże pomaga nam rozmawiać z Jezusem.
Po trzecie – nabożeństwo czterdziestogodzinne podejmowane w niedzielę, poniedziałek i wtorek poprzedzające Wielki Post. Jest to modlitewne wołanie wynagradzające Bogu nasze grzechy i proszące o owocne przeżycie Wielkiego Postu oraz trzeźwość w naszym narodzie. Przychodzący otrzymają scenariusz adoracji pomagający w poprowadzeniu modlitwy. Podczas każdej godziny adoracji, będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Poniżej rozpiska dyżurów poszczególnych wiosek.
Po czwarte – spotkania modlitewne w rekolekcje. Gromadząc się podczas nich przed Najświętszym Sakramentem, staramy się na adoracji pogłębić treści usłyszane od Księdza Rekolekcjonisty.
Podejmując adorację doświadczamy nie tylko łask duchowych dla siebie, ale podejmujemy równocześnie duchową walkę w obronie naszych bliźnich. Niech nas nie zabraknie w podjęciu tego dzieła.
 
NIEDZIELA – 23.02.2020
KRZYSZKOWICE – 17:00

CHRUSZCZYNA MAŁA i WIELGUS – 18:00
CHRUSZCZYNA W. i NAGÓRZANKI – 19:00
KACZKOWICE i STOJANOWICE – 20:00
PLECHÓW i PLECHÓWKA – 21:00

PONIEDZIAŁEK – 24.02.2020
DONATKOWICE i WOJSŁAWICE – 16:00

GORZKÓW i ŁYCZAKÓW – 18:00
CHRUSZCZYNA MAŁA i WIELGUS – 19:00
KRZYSZKOWICE i ŁYCZAKÓW – 20:00
CHRUSZCZYNA W. i NAGÓRZANKI – 21:00

WTOREK – 25.02.2020
KACZKOWICE i STOJANOWICE – 16:00

PLECHÓW i PLECHÓWKA – 18:00
GORZKÓW – 19:00
DONATKOWICE i WOJSŁAWICE – 20:00