JEZUS – ŻYJĄCY WŚRÓD NAS, CZY POSTAĆ Z PRZESZŁOŚCI

“Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie”. (Św. Jan Paweł II – Homilia, Warszawa, 1979 r.)
XXI Niedziela zwykła A w roku liturgicznym jest okazją do zapytania się o miejsce Jezusa Chrystusa w naszym życiu. Jak Go rozpoznaję i z Nim współpracuję? On nie jest postacią z przeszłości, wyobrażoną obrazem, czy rzeźbą, ale Bogiem żywym i Zbawicielem świata. Od naszej relacji z Nim zależy świadectwo, którym pomożemy bliźnim w przeżywaniu ich wiary. Do tych treści nawiązał Ksiądz Proboszcz w ostatnim odcinku „Siewców słowa” emitowanym przez TVP 3 w Kielcach. Przy okazji widzowie mogli zobaczyć piękno naszej świątyni i Skweru Pamięci.