Kieleccy księża mistrzami w tenisie ziemnym!

27 listopada 2017 r. w Żywcu odbyły się tenisowe Mistrzostwa Metropolii Krakowskiej Księży. W Mistrzostwach wzięły udział 4 diecezje: Kielecka, Krakowska, Tarnowska i Bielsko-Żywiecka.

Mecz tenisowy stanowi 5 pojedynków, to jest 4 mecze singlowe (pojedyncze) i 1 debel (gra podwójna). Do zdobycia jest więc 5 punktów w jednym meczu.  Po bardzo zaciętych pojedynkach, stojących na wysokim poziomie, zwyciężyła, po raz drugi z rzędu, Diecezja Kielecka. W półfinale Kieleccy Księża pokonali Księży z Krakowa 3 : 2, a w finale, w meczu o Mistrzostwo i Puchar, Księży z Tarnowa również w stosunku 3 : 2.
W zwycięskiej Drużynie Diecezji Kieleckiej grali : Ks. Ryszard Piwowarczyk ( proboszcz parafii Szydłów), ks. Kazimierz Jajesniak (proboszcz parafii Mokrsko), ks. Edward Iwan (proboszcz parafii Jasionna) oraz ks. Tomasz Prędotka (wikariusz parafii Gorzków).
Gratulujemy szczególnie ks. Tomaszowi i życzymy dalszych sukcesów!