Parafialna pielgrzymka do Włoch do grobu naszej patronki Św. Małgorzaty

Relikwie są widocznymi znakami świadków naszej wiary, którzy pokazują nam, jak na co dzień żyć Ewangelią. Pragnąc doświadczać bliskości naszej patronki – św. Małgorzaty – udamy się na zakończenie wakacji do Montefiascone we Włoszech, by przywieźć stamtąd jej relikwie.

Parafialna pielgrzymka do Włoch
do grobu naszej Patronki Św. Małgorzaty

MARIA SAAL – PADWA – SIENA – WATYKAN – RZYM – ORVIETO – BOLSENA – VITERBO – MONTEFIASCONE – SANTA MARIA DEGLI ANGELI – ASYŻ
TERMIN: 29.08 – 06.09.2020 r. (9 dni)

Dzień 1:

Wyjazd z Polski, Maria Saal – 29.08.2020 r.
O ustalonej godzinie (OK. 3.30 – 4.00 ) spotykamy się na wyznaczonym miejscu. Pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku granicy polsko – czeskiej. Przejazd autokarem przez Czechy, Austrię do Włoch. W godzinach popołudniowych przyjazd do Maria Saal. Nawiedzimy austriackie Sanktuarium Wniebowzięcia NMP z grobem Św. Modesta – misjonarza Karyntii. Kontynuacja podróży. Wieczorem przyjazd do hotelu na terenie Włoch. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 2:

Padwa – 30.08.2020 r.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku do Padwy – miasta św. Antoniego. Krótki spacer przez Prato della Valle do Bazyliki Świętego – Il Santo. Nawiedzimy Grób Św. Antoniego i kaplicę relikwii. Następnie przejdziemy do kościoła Kapucynów – sanktuarium św. Leopolda Mandića – Apostoła Sakramentu Pojednania. Kościółek był zniszczony bombami w czasie II wojny światowej. Cudem ocalała cela o. Leopolda, gdzie przez ponad 40 lat spowiadał. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 3:

Siena – 31.08.2020 r.
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Sieny. Miasta, które w całości zachowało swój średniowieczny charakter. Zwiedzanie: Kościół św. Dominika, gdzie znajdują się relikwie św. Katarzyny, Sanktuarium św. Katarzyny, Katedra, Piazza del Campo, gdzie dwa razy w roku odbywają się słynne wyścigi zwane “Palio”. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 4:

Rzym – 01.09.2020
Rano śniadanie ( jeżeli będzie możliwa rezerwacja Mszy Św. przy grobie św. Jana Pawła II – bardzo wczesny wyjazd z hotelu i możliwe śniadanie w formie suchego prowiantu ). Przejazd do Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. Czas wolny na Watykanie. Następnie przejazd do Bazyliki św. Jana na Lateranie. Nawiedzimy Bazylikę oraz Święte Schody, którymi według tradycji szedł Jezus przed oblicze Piłata. Na koniec dnia Bazylika Santa Maria Maggiore. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 5:

Rzym, Watykan – 02.09.2020
Rano, po śniadaniu przyjedziemy do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta zaczniemy od uczestnictwa w Audiencji Generalnej z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Po południu spacer po mieście. W programie Koloseum, Forum .Romanum, najsłynniejsza fontanna Rzymu – Fontanna di Trevi. Dzień zakończymy Mszą Św. w bazylice św. Pawła za Murami. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 6:

Orvieto, Bolsena, Viterbo – 03.09.2020 r.
Rano śniadanie, kolejno przejazd do Orvieto – wizyta w jednej z najpiękniejszych katedr włoskich, gdzie znajdują się relikwie Ciała i Krwi Pańskiej z Bolseny. Po południu udamy się do Bolseny – miasta związanego z życiem i męczeńską śmiercią św. Krystyny, gdzie wydarzył się najsłynniejszy w dziejach Kościoła cud eucharystyczny. Wydarzenie przyczyniło się do ustanowienia święta Bożego Ciała i zapoczątkowania procesji eucharystycznych ku czci Ciała i Krwi Pańskiej. Nawiedzimy Katedrę św. Krystyny – miejsce cudu oraz grób św. Krystyny – patronki Eucharystii. Wieczorem przyjazd do Viterbo – miasta Papieży, gdzie trwało najdłuższe konklawe w historii kościoła. W wigilię 3 września odbywa się tu uroczysta procesja ulicami miasta z relikwiami św. Róży. Machina św. Róży to duża 30 metrowa konstrukcja, ważąca kilka ton, którą niesie 100 mężczyzn, a potem zapala się 800 świec. Udział w procesji. Przyjazd do hotelu w godzinach nocnych.
 

Dzień 7:

Montefiascone, Santa Maria degli Angeli – 04.09.2020 r.
Po śniadaniu udamy się do Montefiascone, gdzie nawiedzimy katedrę św. Małgorzaty, czas na modlitwę przy relikwiach Świętej. Spacer po mieście, skąd rozciąga się piękny widok na Jezioro Bolsena. Po południu przejazd w okolice Asyżu do Santa Maria degli Angeli. Nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej. W jej wnętrzu znajduje się malutki kościółek Porcjunkula, który związany jest z życiem św. Franciszka. Następnie przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 8:

Asyż – 05.09.2020 r.
Rano, po śniadaniu przejazd do średniowiecznego miasta św. Franciszka – Asyżu. W programie spacer po miasteczku, Bazylika św. Klary, Chiesa Nuova, kościół wybudowany w miejscu domu rodziny Bernardone, Bazylika św. Franciszka oraz krypta, gdzie znajduje się Jego grób. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd autokarem.
 

Dzień 9:

Powrót do Parafii – 06.09.2020 r.
Powrót w godzinach południowych.

Cena: 1 890 zł / osobę (kalkulacja dla grupy 46 osób)

ŚWIADCZENIA:
 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, video, wc, nowoczesne fotele) ;
 • 7 noclegów w hotelach *** (Pokoje 2 osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 – osobowych);
 • wyżywienie: 7 śniadań,7 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie Signal Iduna: NNW (7 000 PLN) i KL (10 000 EUR) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych;
 • opieka doświadczonego pilota;
 • realizacja programu;
 • podatek VAT;
   
 
CENA NIE ZAWIERA:
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek, opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, taks klimatycznych – około 95 Euro od osoby (płatne u pilota w autokarze).
 • napoi do kolacji,
 • dodatkowego ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 80 zł ; zakup ubezpieczenia możliwy w dniu zapisu;
 • wydatków własnych;
 • Ofiary na Msze św. ( zwyczajowo 0,50 – 1 euro/ os / Msza) .

CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ DO KS. PROBOSZCZA
ZGŁOSZENIA Z ZALICZKĄ W KWOCIE 500 ZŁ CHCEMY ZEBRAĆ DO 26 STYCZNIA 2020 ROKU