PARAFIALNE REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE

Bóg pragnie osobistej relacji z nami, która jest i wiarą, i miłością, prowadzącymi do nadziei. Chcąc, abyśmy tego doświadczyli, objawił nam cztery prawa życia duchowego. Poznanie i przyjęcie tych praw, było treścią przeprowadzonych w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcji ewangelizacyjnych.

W listopadowy weekend – w dniach od 18 do 20 – wzięło w nich udział czterdziestu dorosłych i dwudziestu dwóch kandydatów do Bierzmowania. Prowadzeni przez animatorów z Ruchu Światło-Życie oraz księży, mieli okazję do przemyślenia praw życia duchowego i głębszego poddania im swego życia.

 

Obejrzyj film „4 Prawa Duchowego Życia”

 

Nie o wiedzę chodzi bowiem w wierze, ale o decyzję wprowadzania światła w życie. Wielu z nas dobrze zna prawdy wiary i moralności, lecz nie jest to równoznaczne z kierowaniem się nimi w życiu. Dlatego chcąc doprowadzić uczestników do konkretnych postaw, prowadzący użyli w przekazie form, które domagały się interakcji. Podstawą były cztery konferencje wygłoszone przez świeckich, a dopełnione trzema homiliami na codziennych Eucharystiach, rozważaniem słowa Bożego, wspólną adoracją oraz trzema spotkaniami w grupie. Dynamiczna forma przekazu – wykład, świadectwo, pantomima, dynamiki, modlitwa i filmiki – sprawiła, że uczestnicy z zaciekawieniem przyjmowali wygłaszane przesłanie, nie czując upływającego czasu. Równocześnie, mogąc dzielić się w grupie swoimi uwagami, dostrzegli praktyczny wymiar tej formy rekolekcji. W ten sposób odkryli istotę Bożej miłości i Jego planu wobec siebie, a co za tym idzie, potrzebę przyjęcia Jezusa Chrystusa, jako jedynego Pana i Zbawiciela. Tego aktu dokonali w trakcie osobistej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie przystępując do Komunii świętej.
Choć czas rekolekcji ewangelizacyjnych szybko minął, to pozostał do zrealizowania ich cel dalszy, którym jest formacja w grupie. Dlatego wkrótce rozpoczniemy spotkania formacyjne, na które już zapraszamy uczestników oraz wszystkich chętnych.
Na koniec pragniemy imiennie podziękować prowadzącym, czyli: Rafałowi Delipacemu, Iwonie Grabińskiej, Marii Jelonkiewicz, Katarzynie i Kamilowi Łapom, Grzegorzowi Molendzie, Piotrowi Wiktorowi oraz księżom: Krzysztofowi Dziurzyńskiemu, Pawłowi Latosowi i Sławomirowi Sarkowi, za przygotowanie i poprowadzenie tych rekolekcji. Dziękujemy również pani Agnieszce Kuli-Kielian, kierowniczce Domu Seniora w Gorzkowie wraz ze współpracownikami za przyjęcie nas w obiekcie i stworzenie pięknej atmosfery, a także pani Ewelinie Kot i pracownikom „Kazimierskich Smaków” za obsługę gastronomiczną.