Pielgrzymka do domu Mamy

Tradycyjnie dzieci po I Komunii świętej wraz z opiekunami wzięły udział w pielgrzymce dziękczynnej. Tym razem celem był dom naszej Mamy Maryi w sanktuarium na Jasnej Górze. 
Nim dotarliśmy do Częstochowy odwiedziliśmy kościół w Kroczycach i próbowaliśmy objąć piećsetletnią lipę. Po przyjeździe do sanktuarium zwiedziliśmy różne zabytkowe miejca z wieżą kościelną na czele. Głównym wydarzeniem pielgrzymki była Msza św. w kaplicy jasnogórskiej przed cudownym obrazem Czarnej Madonny. Przy czym czytanie, psalm i modlitwy wykonywały dzieci z naszej parafii. Na zakończenie pobytu w Częstochowie odprawiliśmy Drogę krzyżową na wałach sanktuarium. Finałem całej pielgrzymki było zwiedzanie dwóch zamków w Mirowie i Bobolicach. 
Przeżycia duchowe i piękno zwiedzanych miejsc na długo zostaną w sercach pielgrzymów małych i dużych.