PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM BŁ. KAROLINY

W dniu 18.04.2017 r. kandydaci do bierzmowania oraz mieszkańcy naszej parafii wraz z ks. Proboszczem i ks. Tomaszem udali się na pielgrzymkę do Wał Rudy i Zabawy, by wziąć udział w comiesięcznym spotkaniu modlitewnym tam odprawianym.

Najpierw dotarliśmy do Wał Rudy, gdzie znajduje się dom błogosławionej Karoliny Kózkówny i pamiątki po niej. O godzinie 15:00 wyruszyliśmy na Drogę krzyżową szlakiem męczeństwa, przez las, który jest nazywany dróżkami błogosławionej. Znajduje się w nim głaz upamiętniający tragiczną śmierć bł. Karoliny. Po ponad godzinnym nabożeństwie udaliśmy się do Zabawy, gdzie w sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny odbyła się Msza święta oraz uwielbienie, które poprowadziła Wspólnota Galilea. Podczas mszy ks. Zbigniew Szostak, tutejszy kustosz, mówił o historii Marii Magdaleny, która poszła do grobu Jezusa, ale Go tam nie znalazła. O jej późniejszym spotkaniu z Nim oraz o odniesieniu tego do naszego życia. Po Eucharystii usłyszeliśmy świadectwa ludzi opowiających o ich spotkaniu z Jezusem i pomocy jakiej doznali od Niego w życiu. Finałem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie. Zakończyło ją indywidualne błogosławieństwo wszystkich zgromadzonych z nałożeniem na nich rąk przez księży.
Podobne spotkania odbywają się w Wał Rudzie i Zabawie każdego 18 dnia miesiąca o g. 15.00. Warto skorzystać z tej formy modlitwy zainspirowanej postacią prostej dziewczyny. Tym bardziej, że to tylko 30 km od Gorzkowa. 
Ponadto warto wiedzieć, że trwają starania o to, by bł. Karolina stała się drugą patronką naszego kościoła. Dlatego od najbliższej niedzieli – zaczynając od kandydatów do bierzmowania i ich rodzin – rozpocznie się nawiedzenie domów w naszej parafii przez relikwie tej młodej męczennicy.