PIELGRZYMUJĄC I MYŚLĄC O OJCZYŹNIE

Pandemia odebrała nam możliwość pójścia w V Pielgrzymce Miłosierdzia dookoła Parafii, ale nie przekreśliła sposobności do podjęcia modlitewnej sztafety za naszą wspólnotę, żyjącą w tej małej Ojczyźnie, której patronuje św. Małgorzata.

Wiara podpowiada nam, że to modlitewno-pielgrzymkowe dzieło przynosi owoce. Bo tam, gdzie człowiek walczy duchowo opierając się na Bogu, tam zawsze rodzi się dobro. Dlatego dostosowując się do zaistniałych okoliczności, proponujemy, by każda z 13 wiosek naszej parafii podjęła półgodzinną adorację. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II chcemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, o pojednanie, ochronę życia poczętego, ustanie pandemii i błogosławieństwo dla wszystkich walczących z nią oraz o ożywienie wiary w rodzinach i uświęcenie młodego pokolenia. Zapraszamy na adorację w kolejności zgodnej z trasą corocznej pielgrzymki:
 • na g. 10.00  mieszkańców Gorzkowa
 • na g. 10.30  mieszkańców Krzyszkowic
 • na g. 11.00  mieszkańców Wojsławic
 • na g. 11.30  mieszkańców Donatkowic
 • na g. 12.00  mieszkańców Kaczkowic
 • na g. 12.30  mieszkańców Stojanowic
 • na g. 13.00  mieszkańców Plechowa
 • na g. 13.30  mieszkańców Plechówki
 • na g. 14.00  mieszkańców Łyczakowa
 • na g. 14.30  mieszkańców Chruszczyny W.
 • na g. 15.00  mieszkańców Chruszczyny M.
 • na g. 15.30  mieszkańców Wielgusa
 • na g. 16.00  mieszkańców Nagórzanek,
 • a o g. 16.30 będziemy prosili na cmentarzu o wstawiennictwo naszych zmarłych przodków.
 
Włączmy się licznie w to dzieło pielgrzymując do kościoła, by pomyśleć o Ojczyźnie i pomodlić się o zachowanie jej od złego. Grupy podejmujące modlitwę w kościele otrzymają scenariusz czuwania. Osoby, które nie będą mogły podjąć modlitwy w kościele, prosimy o uczynienie tego w domu, czy miejscu pobytu w wyznaczonej dla danej wioski porze. Niech modlitwa różańcem, czy koronką zjednoczy nas we wspólnym wołaniu o błogosławieństwo i ochronę dla naszego ojczystego domu.