Rowerowi pielgrzymi

Uczymy się przez przykład i naśladowanie, a czasami własne odkrycia. Dlatego cieszy możliwość goszczenia i przypatrywania się rowerowym pielgrzymom z diecezji tarnowskiej zmierzającym do Czarnej Madonny.
Miłośnicy dwóch kółek, jadący po raz 21 z Tarnowa na Jasną Górę, zawitali znów do plechowskiej świetlicy. W piątek 8 września, blisko 90 uczestników tej pielgrzymki skorzystało z posiłku przygotowanego przez mieszkańców Plechowa, za co im w imieniu parafii serdecznie dziękujemy. Jadących po raz pierwszy zaskoczyła gościnność oraz poznana historia pobliskiego dworu, z którym związany był major „Hubal”. Patrząc na trud pielgrzymów warto samemu zadbać o to, by co roku podjąć trud pielgrzymowania, nawet jeśli to miałaby być sąsiednia parafia nawiedzana z racji odpustu.