SENIORSKIE KOLĘDOWANIE

Z inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas 16 stycznia odbyło się po raz pierwszy w naszej parafii spotkanie kolędowe dla seniorów i osób samotnych. Zaproszeni uczestniczyli najpierw w niedzielnej Eucharystii, a następnie zasiedli do wspólnej wieczerzy w domu parafialnym.

Trzydzieści osób miało w ten sposób okazję do spotkania, nawiązania znajomości i kolędowania. Przygotowany przez członków PZC posiłek nawiązywał do spotkań wigilijnych, przeżywanych w rodzinnym gronie. I taką atmosferę udało się nam stworzyć. Posłużyło temu wspólne śpiewanie kolęd, opowieści o domowych wigilijach oraz występy muzyczne Pana Kazimierza Kowalskiego grającego na harmonijce ustnej. Radosną i ciepła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom. Nic zatem dziwnego, że nie wiedzieć kiedy upłynęły prawie trzy godziny spotkania, a uczestnicy i organizatorzy już czekają na następne. Do stworzonego klimatu pięknie pasują słowa poniższej pastorałki:
To już pora na wigilię to już czas,
a tu jeszcze kogoś nie ma pośród nas.
A tu jeszcze, a tu jeszcze ktoś ma przyjść,
bo przy stole wolne miejsce czeka dziś.
Gwiazdo Betlejemska prowadź go przez świat,
żeby razem z nami przy tym stole siadł.
Prowadź go tu do nas z tych dalekich dróg,
aby razem z nami kolędować mógł.
Prowadź go, prowadź go z tych dalekich dróg,
prowadź go, prowadź go, aby razem z nami
kolędować mógł.
Daj mu światło, bo tak łatwo zmylić ślad
daj nadzieję, kiedy w oczy wieje wiatr,
strudzonemu, zmęczonemu pomóż iść,
bo samotny nikt nie może zostać dziś.