SPOTKANIA Z EMMANUELEM

W Dziecięciu Jezus, które narodziło się z Maryi w stajni betlejemskiej, Bóg dał nam dowód swej miłości i wierności danym obietnicom. Boży Syn zajął wśród synów ludzkich ostatnie miejsce, by nikt nie krępował się przyjść do Niego i prosić o pomoc.

Obecne Święta Bożego Narodzenia przeżywaliśmy po raz drugi w cieniu trwającej pandemii. Z jednej strony pięknie przystrojona świątynia,  klimatyczna szopka, odnowiony ołtarz Matki Bożej, czy nowe ławki. Z drugiej prawie 400 osób pojednanych z Bogiem, przyjmujących Chrystusa w Komunii świętej, liczni goście w świątyni, czy dar z nabytych ponad 250 świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Z trzeciej jednak smutek spowodowany brakiem wielu osób, tych nieobecnych od lat i tych, którzy w pandemii zagubili drogę do kościoła oraz osoby obecne, ale mimo braku przeszkód nie karmiące się że stołu Pańskiego. Chociaż, gdyby się zastanowić, to ta różnorodność jest podobna do tej otaczającej Jezusa w szopce. I dlatego Zbawiciel tak, jak wtedy sieje miłość z ufnością, że ona przyniesie owoc we właściwym czasie. To pewne, bo przecież MIŁOŚĆ nie męczy się miłością. Uczmy się od Bożej Dzieciny tej hojności. Uczmy się też miłości od małżonków, którzy w Niedzielę Świętej Rodziny odmówili na Mszy o g. 10 przysięgę małżeńską. 
Wszystkim, którzy w ten świąteczny czas dali świadectwo wiary oraz osobom pomagającym w przystrojeniu świątyni gratulujemy i dziękujemy: koordynującemu prace panu Robertowi Sokołowskiemu oraz Wiktoria Banach, Krystian Baran, Krzysztof Bernaś, Edward Biały, Piotr Dąbrowski, Dawid Drążkiewicz, Ryszard Dziubek, Krzysztof Fluder, Tomasz Gajówka, Gabriela Gałka, Justyna Góra, Małgorzata i Julia Grzywna, Czesław Jara, Aleksandra Kieljan, Danuta Kołacz, Benedykt Kozieł, Nikola Kubeczko, Julia Maderak, Amelia Maj, Brajan Mirowski, Marcin i Aleksandra Nowak, Filip Nowak, Zuzanna Sawera, Stanisław Siudak, Igor Sobieraj, Katarzyna Stachura, Magda Stalmach, Tymoteusz Stępień, Henryk Twardowski, Julia Urantówka, Bartosz Wilk, Anna, Maciej i Jakub Zdunek, Zdzisław i Małgorzata Żabiccy. Dziękujemy też za ofiarowane choinki panom Danielowi Zapartowi, Dariuszowi Cichemu i Władysławowi Pyciakowi, a pani Małgorzacie Sobieraj za dekorację ołtarza Matki Bożej.

 


foto: Kazimierz Kowalski