ŚWIATEŁKO DLA FILIPA

Podobnie jak przed rokiem Parafialny Zespół Caritas podjął inicjatywę recyklingu zniczy i pozyskania za nie środków na wybrany przez siebie cel. Tym razem beneficjentem stał się mały Filip z Krakowa, potrzebujący wsparcia finansowego, które umożliwi mu skorzystanie z kosztownej operacji serca.

Przygotowane, odnowione znicze, wolontariusze z PZC rozprowadzali przed kościołem i przy wejściu na cmentarz przez cztery dni. Informując o celu zbiórki, zachęcali do wsparcia operacji Filip w USA za 1 500 000 zł, a zarazem dodawali egzemplarz gazety „Dobre nowiny”. Każda ofiara złożona przy nabyciu zniczy, była dla niego swego rodzaju światełkiem, które nabierało blasku. Łącznie złożyliśmy na ten cel 4 000 zł. W imieniu rodziców i chłopca serdecznie dziękujemy za ten szczodry dar serca.