Światowy Dzień Chorego 2019

Chcę zapewnić wszystkich chorych, że nigdy nie są sami. Pan Jezus, który sam przeszedł przez trudne doświadczenie bólu i krzyża jest obok was – mówił papież Franciszek podczas spotkania z chorymi.

W sobotę 9 lutego 2019 roku, dwa dni przed Światowym Dniem Chorych, kandydaci do Bierzmowania udali się z życzeniami, laurkami oraz modlitwą do ponad 30 chorych z naszej parafii. Spotkania te uprzytamniają jak wielkim darem są dla naszych wspólnot chorzy. Ich ofiarne cierpienie, modlitwy, uczą zaufania Bogu i potrzeby wsparcia ich w tym trudnym doświadczeniu. Dzięki posłudze młodych nasi chorzy mogli poczuć, w tym trudzie niesienia krzyża nie są sami. Przy okazji tych spotkań, również odwiedzane osoby, przekazały młodym swoje rady (ich treść poniżej) i zapewniły o modlitwie o dobre przeżycie przez nich sakramentu Bierzmowania.
 
Drodzy Chorzy.
W imieniu całej wspólnoty parafialnej składamy Wam wyrazy wdzięczności za cichą i jakże trudną posługę. Jesteśmy przekonani, że wiele dobra, które dzieje się w poszczególnych rodzinach, ale i w całej wspólnocie parafialnej to owoc Waszej ofiary cierpienia i modlitw.
W dniu Święta Chorych życzymy Wam miłości ze strony otoczenia, cierpliwości w niesieniu krzyża i doświadczenia Bożego prowadzenia w tym trudnym okresie życia. Niech dobro ogarnia wszystkie dziedziny Waszego życia.
Szczęść Boże
Ks. Sławomir Sarek
Ks. Tomasz Prędotka 
 
 
Poniżej znajduję się kilka pytań kandydatów do bierzmowania i odpowiedzi naszych drogich chorych:

 

„Co trzeba zrobić, aby szczęśliwie przeżyć życie?”
  • Najważniejsza jest Modlitwa. Odmawianie różańca każdego dnia, modlitwa w intencji swoich rodzin i wiara w Boga. Trzeba żyć w zgodnie ze wszystkimi, gdy wydarzyłoby się coś złego, trzeba modlić się do Boga o pomoc”.
 
 
„Co wnosi do życia wiara?”
  • Wiara jest potrzebna i konieczna do życia. Bez wiary człowiek nie potrafiłby się odnaleźć. Każdego dnia trzeba się modlić, żeby całe życie minęło jak najlepiej w spokoju i zgodzie z sobą samym i bliźnimi.
 
 
„Jak to jest być Bierzmowanym?”
  • Bierzmowanie umacnia do życia wiarą w kościele.  Duch Święty umacnia Nas i prowadzi, a poprzez modlitwę możemy pomagać innym ludziom w nawróceniu.